Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

8 tipů, aby vaše oči vypadaly mladší: navykněte si na rutiny

18. května 2015 | 00:00
Prezentace klienta |

Oko do duše okno, říká se často. Ať je to jak chce, každopádně jsou oči jedním z nejvýraznějších prvků naší tváře. Takže pokud toužíte po omlazení, bude nejlepší s ním začít právě u nich. A jako každá péče, i péče o oči vyžaduje pravidelnost.

1. Dopřejte si ochranu díky antioxidantům
Pobyt na slunečním záření, byť jenom na pár minut, vystavuje naši pleť útokům volných radikálů, které mohou za stárnutí pleti a vlastně celého organismu. Jenže přiznejme si, v bublině na zorbing se žít nedá, tudíž je potřeba proti volným radikálům zabojovat jinak – za podpory antioxidantů. Ty jsou totiž nejlepší ochranou před poškozením buněk, ať už je to vitamín C, zelený čaj nebo bobule Acai. Ideální je třeba vybrat si rovnou sérum s obsahem antioxidantů, jehož účinné látky dopraví antioxidanty v dostatečném množství přímo do pokožky. Vyhraďte si proto pro použití těchto přípravků první okamžiky po probuzení, před veškerými dalšími přípravky.

2. Vykrmte svou pleť
Máme pro vás špatnou zprávu, „pomačkaná“ pleť a vrásky se začínají objevovat už kolem dvacátého roku věku. Nicméně pro vás máme samozřejmě i zprávu pozitivní – bohaté krémy s obsahem glycerinu či panthenolu, silně hydratujících látek, napomohou pleť vypnout a vyplnit jemné vrásky. Dalším silným hráčem je pak samozřejmě kyselina hyaluronová, která díky své schopnosti vázat v buňkách vodu zajistí mladistvou pleť.

Autor: Medaprex

3. Nezapomínejte na faktor!
Jestli váš oční krém neobsahuje alespoň ochranu SPF 30, pak si ho honem rychle pořiďte. Anebo si pořiďte alespoň kvalitní přípravek s ochranným faktorem SPF 30 či vyšším a aplikujte ho na oční okolí ve chvíli, kdy se váš běžný oční krém plně vstřebá. Každé ráno, bez výjimky! Nikdy nevíte, kdy vás UVA a UVB paprsky přepadnou a mimo to už se dneska všeobecně ví, že prosvítí i přes mraky! Pro mladý vzhled očí doporučujeme taky nosit sluneční brýle s UV-ochranou. Dodají totiž další vrstvu pokožce a navíc vás ochrání před mžouráním, které je jednou z příčin paprskovitých vrásek okolo očí. A navíc dodají šmrnc!

4. Vyhlaďte jemné vrásky
Pro vyhlazení jemných vrásek hledejte ve složení přípravku Argireline nebo Octapeptide, speciální peptidy, které na pleť mají vypínací efekt. Omlazení samozřejmě napomůže i to, když se zbavíte tmavých kruhů pod očima. S tím vám pomohou přípravky, které jak vypínají jemné vrásky, tak obsahují reflexní optické částice, jež odráží světlo a tmavší místa tak na pokožce zesvětlují.

Autor: Medaprex

5. Zesvětlete tmavá místa
Nejen pod očima, ale v oblasti celého očního okolí se mohou objevit nevzhledné tmavé skvrny. Zatočte s nimi jak s přípravky s látkami, které odráží světlo, a tudíž pokožku opticky zesvětlí, tak za pomoci kvalitních korektorů, které pleť nejen zesvětlí, ale i rozzáří a oči tak budou působit větší (a mladší). Když už jsme u té dekorativní kosmetiky, ubrat pár let vám mohou i správně namalované řasy. Pro otevřený pohled doporučujeme používat kleštičky, které řasy před líčením krásně natočí. Nejen, že budete mít oči jako mrkací panna, ale navíc se vyhnete i možnému stínu, které řasy na oční okolí často „hází“.

6. Zbavte se otoků
Jestli za sebou máte dlouhou noc, snaha o mladší vzhled bude stát víc úsilí. Najdete-li doma sklenici plnotučného mléka, namočte do něj dva vatové tamponky, nechte je pořádně nasáknout a pak si je na deset minut nechte ležet na očích. Tuky a bílkoviny obsažené v mléce pomohou pleti vrátit se do normálu. Jestli mléko doma nemáte nebo prostě věříte radši kosmetice než babským radám, pak sáhněte po některé z pleťových masek, které oteklé oči a vlastně celkové následky vaší noční zábavy eliminují. V případě největší nouze a očí, které nejdou přes otok ani otevřít (což doufáme, se vám nestalo), si hoďte na obličej pytlík mraženého hrášku. A samozřejmě nezapomeňte hydratovat zvenčí i zevnitř!

Autor: Medaprex


7. Ten make-up musí pryč!
Jakkoliv máte pocit, že musíte padnout do postele a spát nebo že ta super voděodolná řasenka prostě nepůjde odlíčit, nevyhýbejte se odličování. A to provádějte sice důsledně, ale jemně! Pleť, a zejména ta v oblasti očí, vám totiž nic neodpustí. Dokonce i samotné nešetrné odličování může být příčinou vzniku jemných vrásek v okolí očí! Jak tedy správně odličovat a „netlačit na pilu“? Jemně přitiskněte vatový tamponek nasáklý odličovacím přípravkem na oko a nechte jej působit 10 – 15 sekund. Poté půjde i ta nejsveřepější řasenka dolů lépe.

8. Retinol na noc
Noc je ideální doba k tomu vytasit do boje s těžkými zbraněmi – retinoidy. Tyto deriváty vitamínu A, často zvané retinol, mají prokazatelné účinky na linky a vrásky, protože výrazně zesilují produkci kolagenu i elastinu, navíc také zesvětlují tmavá místa pleti. Hojně se využívají i v případě neustupujícího akné. Retinol je zkrátka bojovník těžkého kalibru. Jen pozor, zapamatujte si, že je tyto produkty vždy třeba používat na noc. Protože mohou způsobit zarudnutí či vysušení pleti, doporučujeme vždy, když zkoušíte nový přípravek s retinolem, aplikovat přípravek postupně, aby si pleť zvykla.

Autor: Medaprex