Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Tajemství královniny kabelky: K čemu ji opravdu používá? Budete překvapeni!

20. dubna 2021 | 06:00

Setkání s Jejím Veličenstvem si žádá vytříbený styl a také speciální komunikační dovednosti – je totiž třeba dostát přísné etiketě. V opačném případě se můžete dočkat i takového faux pas, jako je královnin předčasný odchod. Informaci o jeho nutnosti vysílá tato přísná žena svému personálu za pomoci tajných signálů, k nimž jí postačí jediné – její kabelka!

Královna Alžběta II. se na společenských událostech vyjímá v pestrobarevných kostýmcích v pastelové a svítivé paletě barev za doprovodu ikonických rukaviček a originálních kloboučků. Při výběru elegantních modelů se obrací na módní návrháře Stewarda Parvina a Angelu Kelly. Na co však nedá dopustit, jsou kožené kabelky značky Launer v černé barvě, které jsou po jejím boku již od roku 1968. Ať už jsou v lesku či v matném provedení, dbá na minimalistický elegantní tvar, kratší pevné úchyty pro komfortní držení, střední velikost a ikonickou zlatou sponu v podobě zakrouceného lana na přední straně. Tyto atributy dokonale splňuje královnina favoritka Traviata, která se stala jedním z bestsellerů této britské značky.

Tyto věhlasné kabelky však nedisponují pouze okrasnou funkcí, ale fungují také jako signalizace, že se královna chystá odněkud odejít. Věřte, že i sama královna může být vystavena nepříjemným situacím v konverzaci s druhými. Její čas je ovšem více než drahý a nehodlá s ním plýtvat. Pokud tedy ukáže jeden ze svých 3 signálů, měli by se mít dotyční na pozoru.

Podívejte se na stylové královniny looky za doprovodu ikonických kabelek!

#1 Když královna přendá kabelku z jedné ruky do druhé, značí tím, že je konverzací unavená a chce s dotyčným rozhovor ukončit. Služebnictvo ho poté velmi slušně vyprovodí. Historik Hugo Vickers prozradil magazínu People milosrdnou lež: „Dělá se to opravdu velmi zdvořile. Někdo k vám přijde a řekne vám něco ve smyslu – pane, rád by se s vámi setkal arcibiskup z Canterbury.“ Je třeba respektovat přání samotného Veličenstva.

#2 Když položí kabelku na zem, překročila protistrana pravděpodobně hranici a daný hovor je královně navýsost nepříjemný.

#3 Pokud se objeví královnina kabelka na slavnostní jídelní tabuli, všichni vědí, že večeře do 5 minut skončí. Sešlost je tak diskrétně ukončena a královna se odebere do ústraní.

Podívejte se na video s královninou vášní! 

Autor: Žaneta Podlahová