Kupujete si oblečení, které potom nenosíte? Zkuste v obchodě tyto triky! | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Kupujete si oblečení, které potom nenosíte? Zkuste v obchodě tyto triky!

 • ...
  3. listopadu 2019 | 06:00

  Máte šatník zaplněný oblečením, a přesto každé ráno stojíte bezradná v jeho dveřích a říkáte si, že nemáte co na sebe? To může znamenat jen to, že máte skříň plnou věcí, které nenosíte. Jak se tohoto problému vyvarovat už při nákupu?

  Udělejte si čas a celou skříň vytřiďte. Budete pak mít přehled, jaké kousky vám chybí a co doopravdy potřebujete. Správný postup očisty šatníku si prohlédněte zde. My se v našem článku zaměříme zejména na nákupy. Mnohokrát se stane, že si nejsme jisté, zda si nový kousek opravdu pořídit, nebo ho raději nechat v obchodě. S naším návodem se vám podobné problémy vyhnou obloukem a ve skříni už budete mít jen oblečení, které plně využijete.

 • Kombinujte už dopředu

  Snažte se přemýšlet s předstihem a zamyslete se nad tím, co už ve skříni máte. Když si koupíte novou bundu, budete ji mít k čemu nosit? Bude se vám hodit více než k jedné věci? Spárujete novou halenku s více než jen jednou sukní? Pokud dokážete vymyslet alespoň tři kombinace, můžete si být jistá, že nový kousek využijete.

  Pomoct vám může i aplikace, jakási virtuální skříň, kam si postahujete podobné oblečení, jako máte doma, a hravě tak můžete tvořit nové kombinace, třeba při cestě do práce. Aplikaci YourCloset si můžete stáhnout zcela zdarma. Vytvořené outfity si pak můžete plánovat i do kalendáře.

  ...
 • Zamyslete se nad životním stylem

  Trávíte většinu času v kanceláři, nebo můžete pracovat z domova? Určují vám v práci, jak se máte oblékat, nebo máte volnou ruku? Chodíte často na večírky, nebo spíš s dětmi na hřiště? Všechny tyto otázky vám pomohou určit, jaké oblečení vlastně potřebujete.

  Pokud vaše zaměstnání vyžaduje elegantní oblečení, bude se vám hodit více kostýmků, pokud jste ženou v domácnosti, sako vám postačí jen jedno, naopak budete potřebovat pohodlné kousky. Každá z nás zkrátka potřebuje něco jiného.

  ...
 • Roli hraje i pohodlí

  Buďte k sobě upřímná. Když vám kousek nesedí už v kabince (někde vás tlačí nebo se třeba krabatí), věřte, že když si budete namlouvat, že vám skvěle padne, doma už na něj nikdy nesáhnete. A to ani při jeho nízké ceně. Možná na něm zůstane i visačka, čehož si všimnete až při třídění šatníku.

  Sahejte proto jen po oblečení, které vám perfektně padne a ve kterém se budete cítit komfortně. Nikdo z nás nechce nosit něco, v čem se necítí dobře.

  ...
 • Věnujte pozornost materiálu

  Jen se zamyslete: kolik halenek nebo šatů jste přestala nosit, protože jste je vždy vytáhla ze skříně totálně zmačkané nebo se z nich už po třetím vyprání vytratila zářivá barva? Při nákupech nehleďte jen na to, zda se vám kousek líbí nebo zda ho využijete, ale i na jeho zpracování. Materiál je dalším bodem úspěchu. 

  ...
 • Důvěřujte své intuici

  V tomhle jsou asi nejhorší slevy – sáhneme i po věcech, které bychom si za původní cenu prostě nekoupily. Stojíme před zrcadlem a váháme... A přesně to je ten okamžik, kdy je rozhodnuto. Nová věc by nás měla nadchnout a neměla by nám našeptávat, že váhat budeme, kdykoliv si ji budeme chtít vzít na sebe. Ve výsledku ji prostě nikdy neoblékneme...

  ...

Autor: Markéta Luštincová
Klíčová slova: trendy, móda, styl, udržitelnost, nákupy
Diskuse ke článku
.