Jak efektivně vytřídit šatník a vydělat na oblečení, které už nenosíte? | Pro ženy | Blesk.cz

Jak efektivně vytřídit šatník a vydělat na oblečení, které už nenosíte?

 • Šatník je potřeba pravidelně třídit.
  22. října 2018 | 06:00

  Neustále si stěžujete, že nemáte co na sebe, přestože si každou chvíli kupujete něco nového? Problém může být už ve vaší skříni, která začíná praskat ve švech. Pojďte to rychle změnit!

  Nejlepší věc, kterou můžete se svým šatníkem udělat, je vytřídit ho. Shromažďovat v něm věci, které nenosíte, protože jsou nekvalitní, obnošené, nesedí vám nebo jsou mimo váš styl, je zbytečné a také nezdravé. Uvidíte, že po uvolnění šatníku se uleví i vám.

 • Některé věci musí pryč

  Začněte s tříděním. Vše musí z šatníku pryč. Na pomoc si můžete klidně vzít své kamarádky, které vám mohou říct, zda vám některé věci sedí, nebo byste se jich opravdu raději měla vzdát. Bude potřeba udělat tři hromádky: nechat, vyhodit a prodat. Do prodeje zařaďte věci, které nejsou zničené a ve kterých se zkrátka necítíte dobře. To poznáte i tak, že jste danou věc na sobě neměla skoro rok.

  šatník

 • Vydělejte si na nové kousky

  Teď, když máte v šatníku konečně trochu místa, je čas zbavit se vytříděných věcí a nakoupit nové. Věci na vyhození – ty zničené – hoďte do popelnice, s prodejní hromádkou máte více možností. Můžete tyto věci darovat charitě. Sice nic nevyděláte, ale uděláte tím dobrý skutek. Pomoci mohou opět i kamarádky. Uspořádejte si výměnnou párty, každá si z vytříděných věcí určitě najde něco pro sebe.

  Pro ty, které chtějí na oblečení něco trhnout, jsou tu možnosti prodávat on-line, zejména na Vinted, nebo navštívit bazary s oblečením, které se konají poslední dobou poměrně hojně. Stačí si nějakou takovou akci vyčíhat. Poslední možností jsou opět kamarádky. Díky prodeji si na nové kousky vyděláte. Nekupujte jich však moc a poohlédněte se po něčem dražším a kvalitnějším.

  šatník

 • Zkuste nové kombinace

  Teď začneme s tím, jak využít oblečení ze své skříně naplno. Místo toho, abyste nosila stále stejné outfity, zkoušejte různé obměny v podobě jiných bot, kabelek či šperků. Mixujte své oblečení dohromady a zkoušejte nové kombinace tak, že jedny šaty budou díky drobným změnám působit úplně jinak. Díky tomu nebudete muset mít doma hromadu nekvalitního oblečení, a přesto budete mít spoustu možností, co si vzít na sebe. Sázejte více na kvalitu.

  šatník

 • Naučte se vrstvit

  Další možností je vrstvení, pomůže nejen zahřát, ale i využít všechny kousky vašeho šatníku. Příklad si ukážeme na denimové bundě, která může skvěle fungovat v zimě pod kabátem nebo v létě jako bundička k šatům. Tímto způsobem můžete vytvářet nové outfity každý den.

  šatník

 • Ze starého nové

  Zaměřme se například na džíny. Asi není žádným tajemstvím, že každá z nás má jedny oblíbené, které naprosto miluje a nosí už celá léta nejraději. Pořádně si je prohlédněte – nejsou už náhodou obnošené a zničené? Místo toho, abyste je vyhodila, zkuste z nich udělat kraťasy jen s pomocí nůžek. A nový model je rázem na světě!

  šatník

Autor: Markéta Luštincová
Diskuse ke článku
.