Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Boty bez podpatku nejsou jen pro štíhlé a vysoké ženy, sluší všem!

14. října 2018 | 06:00

Přestože můžete být velkou milovnicí podpatků, určitě si ráda od nich čas od času odpočinete. Jak je nosit a jaké vybírat, abyste získala třeba i větší pozornost, než kdybyste si obula deseticentimetrové podpatky?

Boty bez podpatku jsou pohodlné a třeba Francouzky na ně nedají dopustit. Nenutí se do podpatků, protože vědí, že když se v nich necítí dobře, dobře ani nevypadají, jelikož nejsou uvolněné. Vždy záleží na tom, jak se cítíte. 

Vyhýbat se jim rozhodně nemusíte ani tehdy, když nemáte míry modelky. Dovolit si je mohou silnější i menší ženy. Přestože jsou ze všech stran nucené do podpatků, opravdu není nutné je nosit. Stačí vědět, jaké si v obchodě vybrat nebo s jakým oblečením je kombinovat.

Pokud tedy boty bez podpatku, tak zkuste jednoduchý trik – kupujte si ty se špičatou špičkou. Ta vám totiž opticky prodlouží nohy, tedy prodlouží vám postavu a zároveň vás zúží. Pokud neholdujete špičatým botám, jsou tu i další možnosti. Co takhle zvýšená podrážka? Ta vám přidá pár centimetrů navíc. Letos se nosí na teniskách i na oxfordkách.

Když nechcete špičku, zvolte zvýšenou podrážku.
Když nechcete špičku, zvolte zvýšenou podrážku.

Dalším skvělým tipem je nosit boty v tělové barvě, ty působí podobným způsobem. Svou postavu pak můžete ještě více prodloužit třeba díky véčkovým výstřihům nebo dlouhým jednoduchým kabátkům. Vyzkoušet můžete i trik monochromatického looku. Oblečte se do jedné barvy od hlavy až k patě a ihned budete vypadat štíhleji.

Slaďte se do jedné barvy.
Slaďte se do jedné barvy.

Podívejte se do naší fotogalerie, kde najdete inspiraci, jak boty bez podpatku nosit:

Autor: Markéta Luštincová