Pouzdrová, áčková, mini nebo maxi. Jaká sukně bude sedět vám? | Pro ženy | Blesk.cz

Pouzdrová, áčková, mini nebo maxi. Jaká sukně bude sedět vám?

 • Který typ sukně vám bude slušet?
  9. září 2018 | 06:00

  V obchodech je mnoho možností, ze kterých můžeme vybírat. Ne všechny nám ale sednou. Mnohdy se nám sukně líbí, ale pokud nebude vhodná pro naši postavu, výsledek nikdy nebude dobrý. Jak tedy vybrat opravdu dobře padnoucí sukni?

  Abyste šla na jistotu, potřebujete respektovat své křivky. To, co se zdá perfektní na obrázku nebo na figuríně, vám vůbec nemusí slušet. Náš malý průvodce napoví, jaký střih a tvar je pro vaši postavu ideální.

 • Pouzdrová sukně

  Postavě typu jablko v pouzdrové sukni vyniknou štíhlé nohy, hrušky zase prodají svůj úzký pas a jako dělaná je i pro postavy typu přesýpací hodiny. Při výběru si ale dejte pozor na materiál. Pokud máte na těle sebemenší nedokonalosti, zapomeňte na tenké elastické látky.

  Reese Witherspoon
  Reese Witherspoon
  Autor: profimedia.cz

 • Plisovaná sukně

  Mnoho žen se sukní s plisováním bojí, protože dělají oblejší křivky. Pak ale stačí investovat do sukně s pevným pasem a se sklady jeden lehce přes druhý. Takový typ totiž při pohybu vytváří mnohem menší objem.

  Victoria Beckham
  Victoria Beckham
  Autor: profimedia.cz

 • Minisukně

  Pokud se ji rozhodnete nosit, myslete na to, že délka může být nejkratší pouze tak, aby prostředníček vaší volně spuštěné ruky končil u lemu minisukně. A komu sluší? Především menším postavám, ale dovolit si ji mohou i chlapecké postavy a postavy typu jablko, které mívají obvykle štíhlé nohy.

  Taylor Swift
  Taylor Swift
  Autor: profimedia.cz

 • Kolová sukně

  Schová větší zadeček a boky a vykouzlí siluetu přesýpacích hodin. V případě, že nejste spokojená ani se svými koleny, volte délku midi a sáhněte po podpatcích. Tento střih sukně se doporučuje také ženám, které naopak nemají boky vůbec. Sukně zaoblené tvary vyčaruje raz dva.

  Jessica Hart
  Jessica Hart
  Autor: profimedia.cz

 • Áčková

  Je vhodnější pro postavu typu jablko, protože zvýrazní pas. Sluší také drobnějším ženám, a to hlavně ve zkrácené verzi a s vyšším pasem. Takový střih áčkové sukně opticky prodlouží postavu hned o několik centimetrů. A majitelky chlapeckých postav by do nich měly investovat rozhodně!

  Jennifer Connelly
  Jennifer Connelly
  Autor: profimedia.cz

 • Maxisukně

  Obecně platí, že pokud je volná, hodně rozšiřuje boky. Zlaté pravidlo proto zní: Čím plnější postavu máte, tím splývavější a tmavší zvolte materiál a zapomeňte na velké vzory. Pravda také je, že dlouhé sukně se hodí spíše pro vyšší postavy.

  Kate Hudson
  Kate Hudson
  Autor: profimedia.cz

Autor: Karolína Havlíková
Klíčová slova: trendy, móda, styl, sukně, podle postavy, nákupy
Diskuse ke článku
.