Chyby při výběru bot: Jak na to, abyste nevypadala jako od kolotočů | Pro ženy | Blesk.cz

Chyby při výběru bot: Jak na to, abyste nevypadala jako od kolotočů

 • Červené boty
  4. září 2018 | 06:00

  Některé ženy zapomínají na to, že i drahá věc může vypadat nevkusně a že pouze vysoká cena oblečení, bot nebo jiných doplňků nám nezaručí, že v ní budeme vypadat skvěle. Říká se také, že boty ledacos vypoví o našem charakteru. Jak je tedy vybírat, aby vypadaly luxusně, i když jsme za ně nedaly celou výplatu?

 • Až moc lesku

  Boty pokryté jiskřivými kameny a mnoha zdobnými detaily po nějaké době nošení vždy vypadají lacině. Kamínky použité na obuvi jsou většinou nízké kvality a často mají tendenci vypadnout. Pokud máte ráda lesklou obuv, vyberte si tu v metalických odstínech, jako jsou bronzová, stříbrná nebo zlatá, bez dalších zbytečných ozdob.

  Boty
  Autor: pinterest.com

 • Vysoké platformy

  Některé ženy, které trápí jejich výška, si vybírají boty s vysokou platformou. Tyto boty však vypadají jako z tržnice, a přestože mají podpatek, elegantní rozhodně nejsou. Lepší je vzít si boty bez platformy. Balancovat na jehlových podpatcích ani tak nemusíte, a pokud si nejste jistá, vyberte si podpatky silnější, sloupové. 

  Boty
  Autor: pinterest.com

 • S potisky i barvami opatrně

  Obecně se nedoporučuje kombinovat více než dvě barvy na jednom modelu obuvi. Boty pak mohou působit lacině. Stejné je to i se vzory. Snadno šlápnete vedle s potiskem leopardí srsti, proto pokud milujete zvířecí vzory, sázejte na kvalitní kousky a jednoduché linie, které působí luxusně. Leopardí potisk jim neuškodí.

  Boty
  Autor: pinterest.com

 • Příliš mnoho zdobení

  Pásky, nýty a hroty mohou na botách vypadat skvěle, ale někdy se to zkrátka také nemusí povést a boty už mohou být přeplácané. Pokud chcete mít jistotu, vsaďte na jednoduchost. Černé kotníkové boty se budou hodit ke všemu, a ty kožené vám navíc vydrží několik sezon.

  Boty
  Autor: pinterest.com

 • Lesklé boty ano, ale...

  Přestože lakované boty vypadají úchvatně, zůstaňte spíše u neutrálních barev. Barevné lakýrky mají tendenci barvu pouštět a často rychle vyblednou nebo se materiál na choulostivých místech poláme. Pokud barevné boty milujete a máte ráda něco jiného než tradiční hladkou kůži, vsaďte na semiš.

  Boty
  Autor: pinterest.com

 • Boty, ve kterých se nedá chodit

  Vždy se snažte najít obuv, která nejen hezky vypadá, ale která vám je i pohodlná. To, jak se cítíte, je základním předpokladem toho, jak navenek působíte. Příliš vysoké podpatky i platformy ovlivňují chůzi i vaše zdraví. Pokud v botách nebudete umět chodit, budete vypadat směšně bez ohledu na to, jak drahé byly.

  Boty
  Boty
  Autor: pinterest.com

 • Opotřebované zboží

  Staré a okopané boty snad ani nemusíme vysvětlovat. O své boty se náležitě starejte, aby vám vydržely co nejdéle. Pokud už jsou okopané, mají díry nebo jsou špinavé a nejdou vyčistit, nechte si je raději na zahradu nebo je hoďte rovnou do popelnice.

  Boty
  Autor: pinterest.com

Autor: Markéta Luštincová
Klíčová slova: trendy, móda, styl, obuv, boty, nákupy
Diskuse ke článku
.