Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 16°C

Velký džínový manuál: Jaký je rozdíl mezi skinny a slim? A které si koupit?

Velký džínový manuál: Které jsou flare, mom nebo skinny?
VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ
31. března 2017 | 06:00

Džíny jsou jedním z mála kousků, které má ve svém šatníku snad každá žena. Vyznat se v nich je ale mnohdy pořádný oříšek. Jak budou džíny vypadat, když na etiketě stojí "flare", "boyfriend" nebo třeba "midrise"? Připravily jsme pro vás video, díky kterému se stane pořizování nových džínů hračkou.

Rozdíl mezi skinny a slim

Pokud vyrazíte do obchodu pro nové upnuté džíny, měla byste znát zásadní rozdíl mezi typem "skinny" a "slim". Skinny džíny v sobě mají více elastanu, a tím pádem vás opravdu dokonale obepnou. Znamená to, že vám neodpustí žádný nedostatek, a tak jsou ideální především pro opravdu štíhlé ženy s nožkama jako laňka.

V případě, že nemáte nohy jako Karolína Kurková, jsou pro vás ideální slim džíny, které nejsou tolik pružné. Přes stehna i lýtka vám krásně padnou, aniž by vás nepřirozeně obepínaly. Proto jsou skvělou volbou i pro ženy, které mají trochu kypřejší tvary, ale chtějí nosit úzké kalhoty.

Rovné i zvony

Na cedulce můžete najít i název "straight". To jsou džíny s rovně střiženými nohavicemi, u kterých je důležité, aby vám perfektně padly přes zadek i boky. Jen tak vám prokážou skvělou službu a opticky vám uberou centimetry.

Velmi často teď v obchodech narazíte i na tzv. flare jeans, které asi spíše znáte jako zvonáče. Ty se po delší pauze opět vrátily do módy. Jejich velkou výhodou je to, že sluší ženám s chlapeckou postavou i s křivkami. Nejlépe vypadají, když k nim obujete boty na podpatku.

Boyfriend nebo mom?

Trend kalhot, které vypadají jako ze skříně vašeho partnera, jste určitě zaregistrovala. V obchodech jsou označené jako "boyfriend". Mají nízký pas, v oblasti zadečku, boků i stehen jsou volnější a sluší jim ohrnuté nohavice. Nejlépe vypadají s obyčejným tričkem a teniskami.

Podobně na první pohled vypadají i takzvané mom jeans. Ty mají na rozdíl od boyfriend džínů vysoký pas, přes zadek jsou upnuté a od stehen dolů volnější. Velmi často mají zkrácenou délku nad kotníky. Můžete si je sama doma ještě o trochu zkrátit a nechat nohavice ledabyle ustřižené. To je totiž další velký hit, který na etiketě najdete pod označením "cropp".

Výška pasu

Nesmíme zapomenout ani na výšku pasu, která se většinou na cedulkách u džínů také uvádí. Ty s vysokým pasem sahajícím až k pupíku jsou označené jako "highrise", středně vysoký pas zase "midrise" a ten nejnižší, který lemuje pánevní kosti, se jmenuje "lowrise".

Jaký je rozdíl mezi skinny a slim? A jaké další názvy najdete na etiketě džínů? Poradíme vám ve videu:

Velký džínový manuál: Které jsou flare, mom nebo skinny? • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ