Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Jak ušetřit čas při ranním oblékání? Veďte si deník!

11. června 2013 | 10:00

Všichni to známe: budík zvoní, ale nám se tak zoufale nechce z postele! A tak ho vypínáme a vypínáme, jen abychom najednou zjistili, že za půl hodiny musíme někde neodkladně být. V záchvatu paniky posbíráme první kousky oblečení, co nám přijdou pod ruku. Na nějaký styl není čas..

Dá se s tím vůbec něco dělat? Je možné vyřešit dilema "málo času vs. snaha o stylovou vizáž"? Ale jistě. Inspirujte se pravidly, kterými se řídí i celebrity a profesionální stylisté. Každá získaná minuta navíc se počítá!

Sledujte předpoveď počasí

Pokud možno s několikadenním předstihem. Budete si tak moci dopředu připravit vhodné boty, kabát nebo třeba deštník a snadno se vyhnete nepříjemnému detektivnímu pátrání na poslední chvíli.

Připravte si oblečení už večer

Nachystat si "komínek" má něco do sebe. I díky němu se vyhnete situaci, kdy horečnatě pobíháte po bytě a hledáte konkrétní kousek oblečení - jen abyste ho objevila na dně prádelního koše. Večerní příprava vám umožní vše si v klidu rozmyslet, vyžehlit si košili nebo třeba přeprat punčochy.

co na sebe?

Pište si módní deníček

Zní to trochu komicky, ale tahle metoda opravdu funguje! Každý večer si zapište, co jste ten den měla na sobě a jak jste se v tom cítila. Podle toho pak snadno poznáte, které outfity vám sednou, a které naopak moc nefungují.

Náš tip: Podaří-li se vám najít chvilku času a dát dohromady opravdu povedený outfit, vyfoťte se v něm. Příště jako když najdete!

Zbavte se toho, co nenosíte

Je těžké si to připustit, ale všichni máme doma kousky, které zbytečně zabírají místo v šatníku - a ráno si pak zoufáme, že v celé přeplněné skříni není ono legendární "co na sebe".

Proberte se svými zásobami a to, co jste nejméně rok neměla na sobě, bez okolků někomu darujte nebo prodejte. Čistka v šatníku je také skvělá příležitost ke zorganizování domácího bazaru!

Srovnejte si šatník

Jak? To je jen na vás. Podle barvy, od světlého k nejtmavšímu, podle typu, délky - nebo všechno dohromady. Můžete klidně vyzkoušet více různých systémů, než najdete ten, ve kterém se snadno zorientujete i po ránu se slepenýma očima.

které boty?

Uspořádejte doplňky

Udržet pořádek ve sbírce bot a kabelek není snadné, ale je to základ úspěchu. Z vlastní zkušenosti doporučujeme vyhradit si na jejich uspořádání hodinku týdně. Vrátí se vám to v podobě ranního vypravování bez stresu.

...a samozřejmě šperky

Ty jsou kapitola sama pro sebe. Náhrdelníky, náramky a náušnice mají totiž tendenci se zamotávat, když se to nejméně hodí. Pořiďte si na ně raději malý věšák, nástěnku nebo sadu hřebíčků, které zatlučete na vhodné místo.

Autor: mab