Účesy na ples nejen pro dlouhé vlasy. Inspirujte se u celebrit! | Pro ženy | Blesk.cz

Účesy na ples pro všechny typy vlasů: Inspirujte se hollywoodskými kráskami

7. ledna 2020 | 06:00

Plesová sezona je pomalu, ale jistě tady. A tak výjimečný večer si zaslouží nejen speciální outfit, ale také líčení a účes. Tápete, jaký bude pro vás ten pravý? Přinášíme vám inspiraci pro všechny typy vlasů, a to rovnou z červeného koberce!

 

Máte už vybrány šaty a přesně víte, jak se nalíčíte, ale s účesem si stále nevíte rady? Velkým hitem jsou jemné ležérní vlny, spletené copy, ledabylé drdoly nebo ozdoby do vlasů v podobě čelenek či mašlí. Nemusíte se bát, úprava je jednoduchá a zvládnete ji hravě doma! 

Rybí cop

Rybí cop krásně vynikne na delších vlasech. Vypadá sice trochu složitě, ale jakmile se ho naučíte plést, rychle zapomenete na jeho jednodušší variantu ze tří pramenů. Nejprve vlasy pročešte a rozdělte na dvě poloviny. Následně oddělte tenký pramínek z jednoho pramene a přendejte jej k druhé půlce vlasů, to stejné udělejte na druhé straně. Pokračujte tak dlouho, dokud nedojdete na konec copu. Pokud vám připadá příliš těsný, povytáhněte pár pramínků.

Blake Lively

Mikádo

Mikádo patří mezi účesy, které snad nikdy nevyjdou z módy. Dá se kombinovat na několik způsobů, působí vzdušně a zároveň sexy a není tak náročné na úpravu. Ať už se rozhodnete pro dokonale hladkou nebo zvlněnou variantu, nešlápnete vedle. Můžete ho vyfoukat přes kulatý kartáč, vytvarovat ho pomocí tužidla nebo gelu, vlny vykouzlíte pomocí žehličky a následně poupravíte rukama.

Miranda Kerr

Inspiraci z červeného koberce najdete ve fotogalerii:

Ležérní vlny

Ty sluší každé délce vlasů a není s nimi příliš mnoho práce. Stačí vlasy rozdělit na prameny a pomocí kulmy nebo žehličky na vlasy vytvořit něžné vlny, které pak stačí jemně pročesat jednořadým hřebenem nebo doupravit prsty. Můžete přidat solný sprej, který podpoří texturu vln. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete zkusit variantu, kdy natočíte pouze konce.

Paris Hilton

Ozdoby

Jednoduchý účes můžete oživit třpytivou ozdobou. Ať už si vyberete sponky nebo čelenky, dodáte tak svému vzhledu šmrnc. Zkusit můžete také různé saténové nebo sametové mašle, kterými ozdobíte drdol nebo cop. Jakou variantu si vyberete?

Scarlett Johansson

Autor: Aneta Valešová