Culíková inspirace ve velké fotogalerii: Jak ho ozvláštnit s minimem námahy? | Pro ženy | Blesk.cz

Culíková inspirace ve velké fotogalerii: Jak ho ozvláštnit s minimem námahy?

27. dubna 2019 | 06:00

Klasický culík patří mezi nejoblíbenější účesy, a to hlavně pro svou praktičnost a efektivnost. Pokud vaše vlasy nemají zrovna svůj den, stačí je stáhnout jednoduše do gumičky a máte hotovo. Klasický culík ale může být trochu nuda, a proto jsme si pro vás připravily pár tipů, jak jej ozvláštnit s minimem námahy!

Ledabylý a falešný culík

U culíku můžete volit mezi dvěma variantami: buď uhlazený, elegantní, dole posazený, nebo objemný, navlněný, ledabylý, na temeni hlavy posazený. Mistryní ledabylého culíku je rozhodně herečka Kate Beckinsale (44). Nosí ho pořád, klidně i na červený koberec. Navíc objemné a trochu rozcuchané culíky vidíte všude po sociálních sítích. Ale jak docílit toho, aby culík vypadal jako ten Kate Beckinsale? Jedna věc jsou příčesky, to ho máte raz dva, ale dá se kouzlit i bez nich.

Zásadou číslo jedna pro přípravu perfektního culíku je přípravek, který vlasům dodá texturu. Nabudou na objemu – použít můžete objemový pudr, texturizační sprej nebo klidně i suchý šampon. Jednoduše přípravek nastříkáte k hlavě i do délek vlasů a pročešete je. Pořád málo objemu? Vyzkoušejte minikrepovačku. Jen se musíte snažit, abyste pak vlasy dobře schovala a aby nakrepované části nebyly vidět. Jak s ní pracovat, na to se podívejte ve videu:

Účes podle Beyoncé: Jak dosáhnout objemu i bez příčesku? • VIDEO: Adam Balažovič

Vašemu culíku také extrémně pomůže, když budete mít vlasy navlněné. Super trikem jsou také dvě gumičky: nejdřív stáhněte vlasy nahoře, jako byste si chtěla udělat jen falešný culík na temeni hlavy. Poté přidejte spodní vlasy a obmotejte je druhou gumičkou. Culík pak bude lépe držet a bude víc zvednutý nahoru. Potom stačí povytahovat pramínky okolo obličeje a účes je hotový.

Ráda nosíte vlasy rozpuštěné, ale zároveň vám takto překážejí? Falešný culík je řešením. V souvislosti s tímto účesem vás také možná na první dobrou napadne zpěvačka Ariana Grande (24), která vlasy snad nenosí nikdy jinak. Další v zástupu je pak Beyoncé (36), ta ho nosí na rozdíl od Ariany v navlněné verzi nebo s přírodními kudrlinkami. Jak si učesat „palmičku“ tak, aby co nejvíc lichotila vašemu obličeji? Posaďte falešný culík v jedné linii se svými lícními kostmi.

Pohrajte si s pěšinkou a mašlemi

Nosíte pěšinku pořád uprostřed? Zkuste si učesat culík s pěšinkou na stranu. Uvidíte, že i takhle malá změna bude velkolepá. Nebo si culík zapleťte do copu. Aby ale nepůsobil zplihle, použijte opět texturizační sprej a příliš ho neutahujte, hlavně u gumičky nahoře. Tam ho nechte povolenější a směrem dolů utahujte víc.

Trend začátku roku mluvil jasně: mašle a pinetky aneb jakékoliv vlasové doplňky, které vás napadnou. Třpytivé sponky i pinetky slaví návrat – stejně jako skřipce nebo látkové gumičky. Investujte tedy například do semišové gumičky ve starorůžové nebo krémové barvě. Použít ji můžete jak na nízký uvolněný culík, tak na ten falešný na temeni. Místo gumičky můžete zkusit i mašli. Na světlých vlasech vynikne nejlépe saténová černá, a brunetky naopak mohou zvolit světlejší barvy, fantazii se ale meze nekladou. Inspirujte se ve fotogalerii!

Autor: red