Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

100 let kudrnatých vlasů: Jaké vlny letěly, když jste se narodila?

Video se připravuje ...
Kudrnaté vlasy a jejich historie. Co bývalo trendy?
VIDEO: Allure
30. prosince 2018 | 06:00

Přes skládanou vlnu, vyčesané kudrliny na temeni hlavy až po plážové vlny. Vlny milujeme a nikdy nepřestaneme. Ve videu se dozvíte, jaké vlny vládly konkrétní dekádě. Ve které byste chtěla nejradši žít?

Pokládaná vlna je symbolem dvacátých let! Nic nevypadá tak elegantně a šik jako tento účes. V oblibě ho měly mladé dívky, které vlasy nosily ostříhané na mikádo. Jeho kouzlo tkví hodně v tom, že do 21. století už nepatří a je spojen s černobílými filmy a uhlazenými gentlemany.

Třicátá léta byla ve jménu uhlazené pěšinky a dlouhých vlnitých pramenů. Naopak padesátá léta přinesla extravaganci a nosily se kudrnaté vlasy vyčesané nahoru a po stranách uhlazené, takže vznikl takový "kohout". To je doba, kdy přišla do módy trvalá!

V šedesátkách se nosily vyčesané vlnité culíky a drdoly, přičemž obličej rámovaly vlnité prameny nebo přerostlá ofina, "curtain fringe", která se v roce 2017 dostala do popředí střihu vlasů.

Sedmdesátá léta znamenala hlavně přirozenost, takže se nosily přírodní nezkrocené vlny a afro. V osmdesátých letech jsou na výsluní naopak vlny zkrocené pomocí laku a gelu. Objem se doháněl tupírováním.

V devadesátých letech pořád nevládla přirozenost a vlny se dělaly co nejnepřirozenější, prameny se natočily a nerozčesaly, takže vznikly doslova princeznovské lokny. Nové milénium přineslo konečně přirozenost a začaly se nosit plážové vlny inspirované andílky Victoria´s Secret. V posledních letech jsou trendem především zdravé vlasy a nosí se přirozenost.

Vlny prostě nevyjdou z módy nikdy a sluší všem. Jde jen o to zvolit ten správný look pro správnou příležitost. Pro večerní událost se hodí například ty velké a uhlazené, jaké nosí Jessica Alba. Jak si je učesat, to se dozvíte ve videu!

Video se připravuje ...
Účes podle Jessicy Alby: Jak si vytvořit hladké vlny? • VIDEO: David Hanuš

 

Autor: Lucie Houdková