Victoria Beckham (43), známá milovnice vysokých bot, jednou prohlásila, že bez podpatků nemůže přemýšlet. Něco na nich bude, protože když se cítím pod psa a čeká mě důležitý den, podpatky to zachrání, protože dodají sebevědomí.
Určitě se ale shodneme na tom, že podpatky a praktičnost nejdou k sobě. Těžko se tak dá uvěřit, že za jejich vznikem stojí právě praktický důvod. Egyptští řezníci nosili boty s podpatkem už před tisíci lety, aby při práci u pultu nešlapali v krvi poražených zvířat. To bychom nečekaly!
O několik století později si je oblíbil i francouzský panovník Ludvík XIV., a dokonce je včlenil do právního řádu: kdo nebyl bohatý a neměl moc, nesměl je nosit.
V podobě, jak je známe dnes, přišly do módy na konci druhé světové války, kdy se očekávalo, že až se muži vrátí z fronty, jejich ženy znovu zastanou své místo hospodyněk a budou ozdobou v botách na podpatku. Od té doby jsou podpatky symbolem ženskosti. A to jim zůstalo, jen už nikdo naštěstí nečeká, že je budeme nosit doma, už mezi dveřmi připravené obsloužit muže-živitele. Na celý příběh podpatků se podívejte ve videu!