Krásné a zářivé oči potěší nejenom nás | Pro ženy | Blesk.cz

Krásné a zářivé oči potěší nejenom nás

4. prosince 2017 | 00:00
Prezentace klienta |

Kůže okolo očí je trochu jiná než na většině obličeje. Je tenčí a obsahuje minimum mazových žláz, takže i přirozená ochranná bariéra je minimální. S přibývajícím věkem ztrácí kůže svoji elasticitu, omezuje se lymfatická cirkulace a zvyšuje se prostupnost stěn kapilár. V okolí očí se vytváří vaky z nahromaděné vody a uvolněného tukového polštářku, který tvoří výstelku v očních důlcích. 

Ke zpomalení účinků vnějšího prostředí i vnitřního stárnutí je třeba pomoci pleti očního okolí v ochraně a projasnění. Ochrana, to je vlastně způsob navracení rovnováhy v hydrataci a vitalizaci pleti.  Rozjasnění je zmírnění otoků a barevných nesrovnalostí pleti očního okolí.

České kosmetické značky La Chèvre a Le Chaton mají v sortimentu ideální přípravky a promyšlenou účinnou techniku pro ošetření očního okolí.

Ráno, když se probudíme, otevřeme oči a jemně zakoulíme bulvami na obě strany, podíváme se nahoru, dolu a do stran. Pak přiložíme na zavřené oči vatové tampony namočené ve studené vodě a necháme chvilku působit. Pokračujeme očištěním pleti okolo očí Dvoufázovým odličovačem Le Chaton (př. Micelární vodou s Panthenolem Le Chaton pro nejcitlivější oči) a proceduru dokončíme omytím očí tamponem se studenou vodou.

Autor: Kosmetika Capri

Dvoufázový olejovo-vodný odličovač bez obsahu silikonů jemně odličuje a nedráždí. Obsahuje skvalan a kombinaci přírodních olejů, které nahrazují klasické silikony. Tím se pleti dostává luxusní péče již při jejím čištění. Zklidňující látky jako jsou Panthenol a list Aloe Vera pleť zklidňují a zabraňují vzniku dráždění či štípání.

Na takto připravenou pleť naneseme okolo očí Sérum s Argireline® Le Chaton. Je to jediné sérum vhodné právě pro ranní aplikaci. Proč?

Tato jemná emulze s obsahem velmi účinných peptidů omezuje vznik mimických vrásek, navozuje přirozenou rovnováhu v hospodaření s vodou v pokožce a příznivě působí na zjemnění a mladistvý vzhled pokožky. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivých. 

Sérum zároveň plní funkci ochrany, hydratace a omezení tvorby vrásek. Sérum jemně vklepeme do pleti očního okolí a po krátké době přijmutí séra pletí, můžeme líčit. Samozřejmě můžeme místo séra použít jeden z krémů, uvedený ve večerní péči.

Večer nastává nejdůležitější čas pro vitalizaci, regeneraci a omlazování pleti. Důkladně očistíme pleť očního okolí výše uvedeným Dvoufázovým odličovačem. Naneseme Anti-ageing sérum Le Chaton. Jeho velkou předností je účinná hydratace a harmonizace přirozeného hydratačního faktoru v kůži(NMF). Obsahuje i zklidňující látky a antioxidanty.

Po nanesení si chvíli třeme dlaně rukou o sebe, abychom je dobře zahřály. Ohřáté dlaně přiložíme na oči a chvíli zahříváme. Je to příjemné a pomůže séru rychleji prostoupit do pokožky.

Jednou týdně nebo když máme oči unavené, přiložíme na sérum masku Mladé oči Le Chaton, která osvěží, zklidní a uvolní pleť.

Autor: Kosmetika Capri

Na závěr naneseme na oční okolí krém. Můžeme si vybrat:

Krém okolo očí La Chèvre

Jemný krém, který vyhlazuje a omezuje tvorbu vrásek. Vyživuje, zvláčňuje a hloubkově hydratuje. To zajišťují:

  • máslo z kozího mléka - příznivě působí na pokožku, kterou vyživuje, zvláčňuje a zjemňuje, je zdrojem přírodního vitaminu A
  • ceramidy - brání vysychání pokožky,skvalan – hydratuje, zmírňuje stárnutí pokožky a tvoří na pleti ochranný film, čímž ji chrání před vnějšími vlivy 
  • nízkomolekulární sůl kyseliny hyaluronové – hloubkově hydratuje jemnou pokožku okolo očí

nebo Esprit Clair K Le Chaton

Jemný krém pro oční okolí. Hydratuje a koriguje drobné vrásky kolem očí. Díky použití speciálních zjasňujících částic dojde k optickému minimalizování vrásek, pleť bude sjednocená, na pohled hladší a nedostatky pleti se zakryjí. Obsahuje:

  • vitamíny rozpustné v tucích - vyživují a zjemňují pokožku
  • ceramidy - brání vysychání pokožky
  • fosfolipidy v přírodním stavu - mají antibakteriální vlastnosti
  • deriváty olivového oleje - jsou velmi bohaté na minerály a vitamíny A a E, stimulují činnost buněk produkujících kolagen a elastin
  • opticky zjasňující látky - minimalizují nedostatky pleti, sjednotí její tón a opticky zmenší vrásky

Krém jemně vtlačíme do očního okolí.

Nezapomeňte, že vše bude fungovat, jedině když si dopřejeme dostatečně dlouhý, klidný spánek ve tmě. Tak dobrou noc!

Vaše Kosmetika CAPRI

Související články