Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Bojujete s lupénkou? Poradíme vám, jak na ni

21. října 2015 | 10:52
Prezentace klienta |

Lupénka neboli psoriáza je nejčastější kožní onemocnění, které postihuje nejen kůži, ale i klouby a nehty. Onemocnění postihuje 2 % populace, tedy jen v ČR jí trpí na 200 000 lidí a je nejčastějším důvodem návštěvy kožního lékaře. Pacienti postižení lupénkou se nevyrovnávají jen s fyzickou bolestí, psoriáza zasahuje do všech oblastí života. Nejhůře pacienti nesou estetickou stránku nemoci, která ovlivňuje nejen pracovní, ale i mezilidské vztahy a dopadá těžce na psychiku nemocného. Jak na takového protivníka? Jednoznačně laserem.

Co je to lupénka?

Lupénka je onemocnění, při kterém se kůže olupuje 7 až 10 krát rychleji oproti normálnímu stavu. To způsobuje šupinatění v postižených místech. Tyto šupiny na povrchu způsobují svědění, bolestivost, nebo i krvácení. Příčina není přesně známá, ale mezi rizikové faktory patří výskyt v rodině, stres a některá infekční onemocnění. Lupénka je sice nevyléčitelné onemocnění, ale dá se s úspěchem léčit!

Léčba

Jeden z nejmodernějších a nejúčinnějších způsobů léčby nabízí Derma Medicla Clinic formou excimerového laseru. Jeho účinky jsou téměř zázračné a znatelný rozdíl mohou pacienti pocítit za velice krátkou dobu.

Autor: Derma Medical Clinic s.r.o.

Příběh pacientů Derma Medical Clinic

S psoriázou se již od útlého dětství potýká pan Lukáš. Nemoc u něj propukla v pěti letech, podstoupil různá léčení, která ale jeho onemocnění výrazně nelepšila. Stav průběžně udržoval pobyty u moře, kdy nejefektivnější byl samozřejmě pobyt u Mrtvého moře. Vše ale bylo jen ke chvilkovému stabilizování lupénky. Situace se jevila bezvýchodně, dokud pan Lukáš nenavštívil Derma Medical Clinic a nevyužil léčbu excimerovým laserem XTRAC. „Kůži mám krásně jemnou bez šupin, zase mohu normálně fungovat, například si jít zaplavat na plavecký stadion mezi lidi. Tuto léčbu jsem měl navíc plně hrazenou svojí pojišťovnou. Výhodou je, že procedura trvá pouze několik minut a výsledek je viditelný již po cca 10 procedurách“, popisuje léčbu pan Lukáš.

Autor: Derma Medical Clinic s.r.o.

Nadšení z léčby neskrývá ani pan Honza: „Jsem rezignovaný pacient s lupénkou. Mastičky nepomáhaly, po návštěvách více či méně „značkových“ dermatologů se zaručenou nabídkou mastí té či oné farma firmy jsem léčbu vzdal. Na doporučení jsem zkusil XTRAC. Po prvotní skepsi, kdy ani po 8 návštěvách jsem kromě opálení žádné velké změny nepozoroval, jsem byl po dokončení série 20 návštěv nadšený. Ložiska na nohách a za ušima zmizela úplně, na loktech téměř zcela. Stres mi sice lupénku po cca 4 měsících vrací, ale již v mnohem menším rozsahu. Naštěstí moje pojišťovna léčbu hradí, takže mě to ani finančně nezasáhlo. Jen to stojí čas. V Dermě neříkají, že mě lupénky zbaví na vždy, ale i její ústup z 90% na cca 10% původního rozsahu je pro mě výsledek, o který má smysl se podělit s dalšími rezignovanými pacienty. Doporučuji, zkuste to a vydržte až do konce léčebného cyklu!“

Autor: Derma Medical Clinic s.r.o.

Světový den lupénky

V rámci osvěty se bude konat na všech pobočkách Derma Medical Clinic týdenní akce - konzultace na laser XTRAC zdarma. Nejen lupénkáři, ale i pacienti postižení jiným dermatologickým onemocněním, které se na klinice léčí (vitiligo, alopecie, akné, atopický ekzém) se mohou v týdnu od 2. - 6. 11. 2015 objednat na konzultaci zdarma. Zde se pacienti budou moci blíže seznámit s léčbou excimerovým laserem a s její cenou, která je vždy závislá na rozsahu postižené kůže. Navíc do konce roku stále platí akce – 50% sleva na balíček 10 ošetření.

Navštivte jedno ze dvanácti středisek Derma Medical Clinic a vyzkoušejte léčbu zázračným Xtrac laserem. Nezapomeňte, že na léčbu lupénky teď nově přispívají i vybrané zdravotní pojišťovny.