Jak vypadat skvěle, když jste byla cvičit? Zkuste naše triky! | Pro ženy | Blesk.cz

Jak vypadat skvěle, když jste byla cvičit? Zkuste naše triky!

4. listopadu 2013 | 10:49

Potřebujete chodit cvičit, ale po práci to nestíháte a chodit ráno nebo během polední pauzy se vám nechce, protože by utrpěla vaše vizáž? Jsou to jen výmluvy, s našimi zkrašlovacími typy nikdo nepozná, že jste právě vylezla z tělocvičny.

Než půjdete cvičit

Odstraňte make-up

Zpocený make-up se jednak špatně opravuje a jednak je doslova tikající bombou pro vaši pleť. Během cvičení se totiž roztahují póry pokožky a místo toho, aby se od nečistot čistily, make-up je znovu ucpává a dává tak prostor pro vznik pupínků a zánětlivých vřídků. Bude tak lepší, pokud se před cvičením odlíčíte a make-up si po něm nanesete znovu, těch pár minut času vám za to stojí.

Cvičení vám nemusí zabrat dlouhý čas
Stáhněte si vlasy

Pokud se chcete vyhnout tomu, že vám po cvičení zůstane na vlasech ohyb ze stažené gumičky, použijte místo ní k vytvoření culíku či drdolu, látkovou nebo froté čelenku. Nejenže pak zůstanou vaše vlasy hladké a nepolámané, ale látková čelenka navíc saje, takže vaše vlasy nebudou působit zpoceně.

Během cvičení

Otírejte si pot

Zní to možná banálně, ale pokud si během cvičení budete otírat pot z obličeje, nebude vaše pokožka tak červená a podrážděná a i vlasy budou po cvičení vypadat méně zpocené.

Použijte čelenku

Ideálním doplňkem do tělocvičny je froté čelenka, kterou si nasaďte na čelo těsně pod linií vlasů. Bude zachytávat pot a zamezí tak jeho stékání na obličej.

Po cvičení

Pleť bude zdravá a krásná jedině ve chvíli, když bude správně odlíčená.
Použijte odličovací ubrousky

Po tréninku si obličej otřete vlhčenými odličovacími ubrousky, které očistí pleť od nečistot vyplavených z pórů, a navíc zklidní zčervenalou pokožku. Teprve potom můžete opět nanést make-up a nalíčit se.

Nečešte se

Tím, že se budete vlasů dotýkat a pročesávat, rozetřete maz z vlasové pokožky po celé jejich délce a vaše kadeře budou působit unaveně, mastně a nevzhledně. Místo hřebenu použijte na pár vteřin fén, kterým vysušte pokožku a vlasové kořínky od potu, rázem se trochu vzmuží a povstanou.

Nádherné vlasy jsou ozdobou každé ženy. I muži však touží po bohaté kštici...
Použijte suchý šampon

Samozřejmě by bylo ideální si vlasy po tréninku umýt, ale málokterá z nás má čas si po cvičení ještě foukat vlasy, aby vypadaly dobře. A právě proto byste si s sebou do tělocvičny měla vzít suchý šampon, který zbaví kadeře mastnoty. Vlasy pak stáhněte do copu, drdolu nebo upravte tak, jak jste zvyklá.

TIP: Pokud nosíte ofinu, použijte suchý šampon po celé délce vlasů, ale ofinu si umyjte klasicky šamponem. Její fénování nezabere tolik času. Svěže vypadající ofina k sobě přitáhne pozornost a nikdo už si nevšimne, že jinak váš účes třeba není ok.