Když před časem navštívila plastického chirurga Paula Parkera v jeho ordinaci, chtěla jen upravit víčka po předchozí operaci. Zákrok se ale nepovedl. Dokonce prý přestává i vidět a zrak se jí rychle zhoršuje. „Tak to je čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu a tři sta pětašedesát dní v roce. Venkovní aktivity jsou pro mě tabu. Nemůžu dělat nic z toho, co jsem tak milovala. Hrát tenis, jezdit na koni či kole, pracovat na zahrádce,“ řekla Marilyn pro americkou televizi CBS News s tím, že od plastické operace ji trápí nadměrné vysychání očí, a neustále tak musí používat speciální gel a zvlhčovač vzduchu.
Doktor Parker se samozřejmě brání. Na případná rizika prý klientku upozornil. Přesto dal soudce za pravdu poškozené a přiřkl jí odškodnění ve výši 115 tisíc dolarů (v přepočtu asi 1,94 milionu korun). Ta však přesto s rozsudkem není spokojená. „Čekala jsem alespoň 500 tisíc dolarů (8,67 milionu korun),“ postěžovala si novinářům.
Na víčka si vyberte zkušeného operatéra
Operace očních víček patří mezi nejběžnější zákroky estetické medicíny a je zdánlivě jednoduchá. Lékař si změří a pak odstraní přebytečnou kůži. Vyjme nadbytečný tuk, upraví sval obemykající oko a nakonec vše sešije. Ani cena není nijak závratná: 9 – 10 tisíc korun. Problém je však ten, že nejen u nás, ale všude ve světě tuto proceduru nabízí velké množství lékařů, třeba i očaři. Aby byl zákrok perfektní, je potřeba si vybrat zkušeného operatéra. V okolí očí je totiž kůže velmi jemná a i ta nejmenší chyba je navždycky vidět.
Před unáhleným výběrem chirurga varuje i Roman Šmucler, přednosta Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny. „Všem klientům proto doporučuji nedívat se pouze na cenovku, ale zejména na počet výkonů, které dotyčný lékař pravidelně dělá.“