Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Obrovský zvrat v Ulici: Proč se se seriálem rozloučí Anežka? Jsou v tom drogy?

5. října 2022 | 06:00

Žofka si v poslední době nedá pokoj. Neustále si říká o pozornost, potřebuje se blýsknout před Anežkou, Svatkou i ostatními spolužáky ve škole, iniciuje nejrůznější akce zavánějící průšvihem. Teď se holkám jejich rebelie a chuť vyzkoušet dosud nepoznané pořádně vymkne z rukou. Žofka je totiž vyhecuje ke kouření marihuany, což ve škole ani doma už neututlají. Kdo a jak to odnese? Jaký poprask z toho nakonec bude? A proč diváky čekají poslední epizody, v nichž se fyzicky objeví herečka Karolína Lipowská?

Anežka (Karolína Lipowská), Svatka (Kristýna Hocková) a Žofka (Kateřina Ujfaluši) vystrkují od začátku školního roku neustále růžky a zkouší, co všechno jim ještě projde. Zatím se jim daří své kousky tajit před dospělými, ale nic netrvá věčně. Přitom Anežka se pokaždé vlastně jen veze. Iniciátorkami jednotlivých akcí jsou totiž Žofka a Svatka. Hlavně Žofka se snaží na holky zapůsobit. Hraje si na velkou rebelku, aby si vylepšila pověst a zapomnělo se, jak svými řečmi v zimě nechtěně zavařila Anežce, Čendovi (Eliáš Vyskočil), Magdě (Veronika Čermák Macková) i Prokopovi (Ondřej Studénka). Také tentokrát je to Žofka, kdo je hlavním aktérem nové výzvy pro holky, jíž prostě neodolají.

Video se připravuje ...
Tento týden v Ulic: Napadení, stalking a drogy • VIDEO: tv Nova

Když se Žofka pochlubí Anežce a Svatce jointem od bratránka, holky se nenechají dlouho přemlouvat a zkusí, co s nimi marihuana udělá, jak vlastně působí. Bohužel ve špatný čas a na špatném místě. Špeka si totiž dají o polední pauze a pak je nenapadne nic jiného než zkouřené zamířit do školy na pěstitelský kroužek. Odtud to je už jen krůček k obrovskému skandálu ve škole a průšvihům u holek doma. Anežce se totiž udělá zle, což neunikne Magdě ani znalému Otovi (Filip Rajmont), jenž okamžitě pozná, kolik uhodilo… Co bude s Anežkou? Co všechno se pak rozpoutá? A jak se k tomu postaví rodiče holek, zejména Klímovi (Hana Baroňová a Filip Čapka) a postrach pedagogů – Žofčina máma Bohunka Dušková (Marcela Rojíčková)?

Těmito ději si scenáristé seriálu připravují půdu pro obrovský zvrat v Anežčině životě, jenž je iniciován velkými změnami u její představitelky Karolíny Lipowské. Ta se totiž rozhodla využít příležitosti, jež se jí naskytla, a už před několika týdny se společně s rodiči přestěhovala do Abú Dhabí. „Do Abú Dhabí se stěhujeme přibližně na dva roky kvůli práci mého taťky. Těším se, ale jsem i nervózní z ohromné životní změny, která mě čeká. Budu tam navštěvovat mezinárodní školu, a dokonce mě tam čeká i maturita,“ prozradila ještě před odjezdem Karolína Lipowská. Co bude s její postavou dál a nebude se Karolíně po herectví stýskat? „Po natáčení se mi samozřejmě stýskat bude, ale jsme domluvení, že když se vrátím na prázdniny do České republiky, mohli bychom nějaké obrazy do Ulice natočit. Anežka by se mohla v Ulici občas objevit, protože se na rozdíl ode mě odstěhuje do Drážďan, což není tak daleko,“ prozrazuje budoucí osud Anežky talentovaná Karolína.