Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Takhle doopravdy vypadá ženské tělo po porodu

20. února 2015 | 06:00

Ženské tělo prodělá během těhotenství nesmírnou proměnu. Její následky někdy už zcela nezmizí. Časopisy však většinou ukazují jen perfektní nebo vyretušované fotky matek z řad modelek, na kterých není vidět to, jak se musela kůže napínat, aby se do bříška vešel nový lidský život.

Fotografka Jade Beall se rozhodla tuhle chybu napravit a ukázat, že ženské tělo je krásné ve všech podobách. Ať už je velké nebo malé, hladké nebo vrásčité.

Ženy na fotografiích mají strie způsobené napínáním kůže v těhotenství, také povolenou kůži, která už se nevrátila do původní podoby. Všechny tyhle fotky mají jen jeden účel. Posílit v ženách sebevědomí.

Jade chce, aby se ženy nestyděly za svá těla, ať už vypadají jakkoli a ať jsou na míle vzdálena perfektním siluetám, které nás obklopují na každém kroku na billboardech nebo v časopisech. Fotografčin záměr míří i na další generace, které díky osvětě, kterou se snaží svými fotografiemi šířit, budou mnohem sebevědomější než ta naše. 

Dát život dítěti, to s sebou přináší jisté oběti, které jsou ovšem absolutně zanedbatelné ve srovnání s tím, co tím získáte.

Dát život dítěti, to s sebou přináší jisté oběti, které jsou ovšem absolutně zanedbatelné ve srovnání s tím, co tím získáte.

Více fotek těchto krásných, reálných žen si prohlédněte v naší fotogalerii: