Poradíme Vám, jak rychle a nekompromisně zatočit s alergeny | Pro ženy | Blesk.cz

Poradíme Vám, jak rychle a nekompromisně zatočit s alergeny

20. května 2013 | 00:00
Prezentace klienta |

S nějakým projevem alergie, jako jsou oteklé oči, slzení, škrábání v krku, ucpaný nos, rýma nebo kožní vyrážka, se ve svém okolí setkali nejspíše všichni. Jedná se o zvýšenou citlivost na látky – alergeny.

Ty normálně člověku žádné obtíže nebo zdravotní problémy nezpůsobují, ale u citlivého jedince mohou vyvolat alergickou reakci. K nejčastějším alergenům patří pyl, prach, peří, zvířecí srst, roztoči, chemikálie v pracích a čisticích prostředcích, v potravinách či kosmetice, léky a potraviny (nejčastější potravinové alergie jsou na mléko, pšenici, sóju, vajíčka, jahody, rajčata nebo citrusové plody).

Autor: Miele

Alergie může vzniknout kdykoli v životě a také na cokoli. Podle odborníků trpí nějakou formou alergie až 25 %, tedy 2,5 milionu obyvatel, 16 % lidí trpí alergickou rýmou (1,6 milionu obyvatel), ekzémem 10 % a astmatem 8 % osob. U některých osob se uvedená onemocnění mohou vyskytovat současně. Alergie se nejčastěji projevují na jaře (54 %), mnoho pacientů však trpí tímto onemocněním celoročně.

Autor: Miele

Jak zbavit domácnost alergenů?

Alergik by měl maximálně dbát na omezení styku s alergenem. To znamená, že by neměli zapomenout také na důkladný úklid domácnosti. Jedním z nejvhodnějších a nejdostupnějších pomocníků v boji s alergeny je kvalitní vysavač. Na trhu v současnosti velké množství přístrojů, ale ne všechny jsou pro alergiky vhodné. Některé z nich mohou svou nekvalitní konstrukcí či špatným filtračním systémem problémy ještě zhoršit. Na co si tedy máme dávat pozor?

Autor: Miele

Ideální vysavač pro alergiky? Opravdu existuje!

Jedním z výrobců, kteří nabízejí vysavače určené speciálně pro alergiky, je firma Miele. Tyto přístroje mají HEPA filtr, vysoce účinný 12stupňový filtrační systém Miele AirClean (skládá se z prachového sáčku Miele HyClean a motorového a vzduchového filtru). Devítivrstvý prachový sáček Miele HyClean se postará o to, abyste s vysátým prachem již nepřišli do kontaktu. Jakmile vysavač otevřete, prachový sáček se automaticky uzavře. Podlahová hubice Allergotec, kterou lze dokoupit k jakémukoliv vysavači Miele, má hygienický senzor. Na základě množství a intenzity nárazů prachových částic vyhodnotí mikroprocesor koncentraci prachu a alergenů v podlahové krytině. Díky dokonalé souhře všech komponentů se vyfiltruje až 99,9 % jemného prachu.

Autor: Miele

Vědecky potvrzená kvalita

Mimořádnou kvalitu přístrojů Miele doporučují také odborníci z prestižního německého výzkumného institutu TÜV Nord. Ti potvrzují, že vzduch vyfukovaný z vysavače Miele je čistší než okolní vzduch v místnosti. Bakterie a alergeny zůstávají bezpečně uzavřeny v prachovém sáčku. Vysavač splňuje díky speciálnímu těsnění opláštění přísné požadavky evropské normy.

Autor: Miele

Speciální edice vysavačů Miele pro alergiky

Skvělou zprávou pro uživatele trpící alergií především na prach a roztoče je, že Miele představuje aktuálně dva nové přístroje v limitované edici vyvinuté speciálně pro ně. Vysavače Miele S8 Brilliant Light XL v atraktivní mangově červené barvě a S 5281 HEPA v lotosově bílé (oba s výkonem až 2 200 W) mají vysoce účinný filtrační systém, aktivní HEPA filtr, 9vrstvý prachový sáček HyClean s automatickým uzávěrem a objemem 4,5 l. Jsou vybaveny přepínatelnou, lehce pohyblivou podlahovou hubicí, nerezovou teleskopickou sací trubicí a 3dílným příslušenstvím, jako je hubice na čalouněný nábytek, hubice pro vysávání spár či sací štětec. Vysavač S8 má také podlahový kartáč a komfortní rukojeť s osvětlením, díky němuž vám neunikne ani smítko.

Autor: Miele

Vsaďte na kvalitu, vyplatí se vám to

Určitě to znáte také – těsně po skončení záruční lhůty přestane přístroj fungovat a cena opravy rovná se téměř ceně nového přístroje. Naštěstí existují výrobci, kteří tuto hru odmítají hrát. Jedním z nich je Miele. Mimořádná kvalita přístrojů této značky je zaručena velmi přísnými testy, kterými všechny přístroje Miele procházejí ještě před tím, než se dostanou do výroby. V testu musí vysavače Miele čelit 16 500 nárazům! Vysavače Miele tak splňují parametry životnosti až 20 let. Tak přísné testy nedělá žádný jiný výrobce domácích spotřebičů. A to už jsou dost silné argumenty, nemyslíte?

Více na www.miele.cz

 

Autor: Miele