Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Příběh čtenářky: Mého manžela vzrušovaly kamarádky naší nezletilé dcery!

18. ledna 2017 | 06:00

Byla jsem vdaná sedmnáct let, ale nebylo mi zdaleka ještě ani čtyřicet, když jsem začala mít zvláštní dojem, že je v mém manželství něco hodně špatně. Byl to neurčitý pocit, který vyvolávala spousta drobností. Nevěnovala jsem jim dlouho pozornost, pak se ale stala věc, která mne šokovala. 

Máme šestnáctiletou dceru, která si často domů vodila kamarádky. Jednou jsem si všimla, že můj manžel sedí na terase a sleduje holky u bazénu s výrazem, který můžu popsat jedním slovem – uslintaný. Najednou jsem měla pocit, jako by mě někdo polil studenou vodou.

V hlavě mi začaly naskakovat vzpomínky, jak můj muž usiloval o to, aby mohl trénovat starší žákyně ve volejbalu, přestože sám ho hrál asi dvakrát, jak dceřiny spolužačky pobízel, ať se u nás neostýchají opalovat se nahoře bez, jak nanicovatý je náš sexuální život nebo jak tráví dlouhé večery u počítače, a když náhodou vstoupím do místnosti, s provinilým výrazem ho vypíná.

Každá ženská ho chtěla

Začalo se skládat všechno dohromady. Poznali jsme se, když mi bylo šestnáct a mému manželovi skoro třicet. Rodiče šíleli, ale já byla slepá, hluchá a strašně zamilovaná. Otěhotněla jsem čerstvě plnoletá, ale šťastná a spokojená. Prvních pár let jsem nevěděla, čí jsem. Sama jsem byla prakticky ještě dítě a péče o miminko mě stála dost sil. Vlastně se mnou ještě lomcovala puberta, ale zvládla jsem to v pohodě, i když jsem byla na všechno víceméně sama.

Manžel chodil z práce domů pozdě, pracoval totiž jako barman na diskotéce. Tam jsme se ostatně taky poznali. Časem se ke mně začaly donášet různé zvěsti o tom, jak přítulně se k němu chovají některé zákaznice, ale nevěnovala jsem tomu moc pozornost. Říkala jsem si, že pokud máte takovou práci, logicky přicházíte do kontaktu se spoustou ženských a byl by div, kdyby po vás občas nějaká nevyjela – zvlášť když vypadáte dobře, a to můj manžel vypadá dodnes. 

Bolestivé odhalení

Nejsem na sebe moc pyšná, ale potřebovala jsem mít jistotu, že je mé podezření správné, a vlezla jsem do historie počítače. Nikdy bych neodhadla, jak strašně se mnou zamává to, co najdu. Nekonečně mnoho pornografických stránek, které byly jednoznačně zaměřené. Na velmi, velmi mladé holky. Nedokážu vůbec popsat, jak strašně jsem se cítila. Začaly mi docházet věci, které jsem dříve vůbec neviděla. Nevěděla jsem, jak s tím naložit, ale vzhledem k tomu, že jsem máma dospívající dcery a představila jsem si, jak ji někdo okukuje  tak jako můj manžel její spolužačky, rozhodla jsem se konat. 

Nůž na krku

Posadila jsem si manžela před sebe a řekla mu, co jsem zjistila. Snažil se zapírat, ale důkazů bylo tolik, že to nemělo smysl. Dala jsem mu nůž na krk – buď se půjde léčit, nebo ho udám na policii. Začaly příšerné scény, dokonce jsem chytla i pár facek. Byla jsem ale neoblomná. Buď mi přinese potvrzení, že chodí k lékaři a svůj problém řeší, nebo jdu ihned na kriminálku. 

Zůstat jsem s ním nemohla

Manžel všechno, co jsem po něm chtěla, udělal. Začal docházet na terapii a myslím, že dostal nějaké léky. Jistě to nevím, protože jsem od něj odešla. Prostě jsem se nedokázala povznést nad to, co jsem o něm zjistila. Nejdřív jsem se zdráhala pouštět dceru samotnou, když se s ním měla setkat. Dokonce jsem konzultovala se sexuologem, zda je to bezpečné. Ujistil mne, že dceři manžel neublíží a s největší pravděpodobností ani nikomu jinému. Přesto už ta hořká pachuť a obavy nikdy nezmizí. 

Čtenářka Marie, foto: ilustrační

Autor: red