Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

To je šílené! Veganka přežila těhotenství na banánech

15. dubna 2014 | 11:26

Mladá Australanka, Loni Jane Anthony, rozbouřila vlny nevole, neboť se rozhodla, že během těhotenství bude nadále držet svůj striktně ovocně zeleninový režim. Nutriční specialisté ji nazývali sobeckou a nezodpovědnou, protože se domnívali, že tím poškozuje sebe i své dítě.


Loni ale nedávno porodila zdravého chlapečka, který krásně prospívá. Mnoho matek bylo dotčeno jejím konstatováním: „Nemusím vypadat jako velryba, když jsem těhotná a já jsem živoucím důkazem, že to jde.“ Její dieta se totiž skládá pouze ze zeleniny, ovoce a zcela vynechává mléčné výrobky a maso. Zaměřila svou pozornost především na banány, spořádala jich denně i dvacet!

„Myslím si, že bychom měli jíst, tak jak nám vyhovuje a mně tenhle druh stravování baví a prospívá, proč by tedy neměl být dobrý také pro moje dítě. Každý den piju ovocné a zeleninové koktejly. Stravuji se podle sezón, protože tak jsme byli nastaveni. V létě si dám k večeři kopec manga, ale v zimě si dám raději zeleninový vývar pro zahřátí,“ vysvětluje Loni, jak přistupuje ke svému stylu stravování.

Během těhotenství přibrala sedmnáct kilo, ale pom porodu měla hned deset kilo dole. Nyní si prý do svého režimu zařadila trochu jógy a jízdy na kole a pět týdnů po porodu syna, je zpět na své původní váze. „Nikdy jsem během těhotenství neměla žádné poklesy nebo výkyvy energie a ani po porodu. Rodila jsem ve dvě hodiny ráno a v půl sedmé ráno už mě pouštěli z nemocnice domů, protože jsem byla ve skvělé kondici,“ vyprávěla Loni australskému servru a dodala: „Rowdymu je teprve pět týdnů a už spí osm hodin denně. Když se probudí tak ho krmím dvě hodiny, protože je tak hladový, ale mám spoustu mléka, takže kojení není problém.“