Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Nezdařený potrat: V 5. měsíci zjistila, že je stále těhotná

3. ledna 2014 | 06:00

Shannon Skinner (19) zjistila, že je těhotná a se svým přítelem Anthonym (30) se rozhodli pro potrat. Za tři měsíce se ale dost divili, že spolu už 5 měsíců čekají dítě.

Dospívající matka Shannon Skinner a její partner už spolu mají devítiměsíční dceru a na druhého potomka rozhodně nebyli připraveni, a tak se Shannon rozhodla pro chemický potrat, který jí za pomoci několika dávek léků provedli na lékařské klinice. O tři měsíce později ji ale čekalo šokující zjištění, je v pátém měsíci těhotenství.

Těhotenství
Vzácné nedopatření

Když Shannon prodělala potrat, několik týdnů se kvůli svému rozhodnutí trápila, možná i tomu přisuzovala přetrvávající nevolnost, přesto si ale pro jistotu udělala těhotenský test. „Vždycky jsem byla proti potratům a nechápala jsem lidi, kteří něco takového udělali. Když jsem to udělala já, trpěla jsem velkými depresemi,“ přiznává mladá žena.

Těhotenství
Negativní výsledek mladou maminku uklidnil, nikoli však její žaludek. Nevolnosti přetrvávaly, a proto se vypravila na kliniku, kde podstoupila potrat. Lékař jí tehdy vysvětlil, že se jedná o nežádoucí účinky způsobené zákrokem a že brzy ustanou. Jaké ale bylo její překvapení, když najednou ucítila v břiše pohyby dítěte a na ultrazvuku zjistili, že v jejím lůně roste dítě. Lékaři se nejprve domnívali, že se jedná o nové těhotenství, ale testy prokázaly, že se jedná o nepovedený potrat a ona, že je v pátém měsíci těhotenství.

Je to bojovník

Léky, které jsou používány k vyvolání potratu, mohou zvýšit riziko vrozených vad, a tak musí Sahannon a její druhá ještě nenarozená dcera prodělat mnoho testů a vyšetření. Zatím se ale zdá, že je vše v pořádku a v květnu se mladému páru narodí hezká holčička.