Neuvěřitelné! Ve 2 letech přišla o ruce, teď je úspěšnou kulturistkou! | Pro ženy | Blesk.cz

Neuvěřitelné! Ve 2 letech přišla o ruce, teď je úspěšnou kulturistkou!

12. září 2013 | 11:55

Nemá paže, nemá limity. Tahle žena je vzorem pro všechny, kteří mají pocit, že život už nemá smysl. I když Barbie Thomas (37) v dětství úraz připravil o ruce, na život nerezignovala. Je matkou dvou dětí, úspěšnou kulturistkou, modelkou, a teď dokonce míří i do Hollywoodu.

"Někdo mi jednou řekl, že musí být hrozné vědět, že nikdy nemůžu žádnou soutěž vyhrát a ta slova mi dodnes znějí v uších. Strašně mě naštvala. Myslím, že když mi teď někdo řekne, že něco nedokážu, jsou moje vypracované svaly dostatečným důkazem, že se mýlí," prozradila Barbie v rozhovoru pro britský Huffington Post.

O obě ruce i paže jí připravil zásah elektrickým proudem, když jí byly pouhé dva roky. Vylezla na transformátor a oběma rukama se chytila drátů vysokého napětí. Výboj jí horní končetiny spálil doslova na kost. A ošklivě jí popálil i nohu.

Nic jí nezastaví

Amputace byla nevyhnutelná. Barbie se tak musela naučit žít bez rukou. Rychle se však přizpůsobovala. Téměř okamžitě po návratu z nemocnice domů se naučila objímat své blízké nohama. V dospívání se věnovala tanci, fotbalu, soutěžně plavala. Nebylo zkrátka téměř nic, co by nedokázala.

"Mé postižení mě zkrátka nemůže zastavit. A když někdo řekne, že něco nemůžu, nakopne mě to k ještě větším výkonům," říká.

Poráží zdravé ženy

Nakonec se však Barbie našla v kulturistice. Po deseti letech "tvrdé dřiny" tak v soutěžích směle konkuruje zdravým ženám. Loni dokonce vyhrála regionální mistrovství.

I když se nedávno rozvedla, nehodlá ve svém životě nic měnit. Každý den si jde zaběhat a pak už následuje náročný trénink v posilovně.

Bezruká modelka

Sebevědomí bezruké krásce rozhodně nechybí. Kromě vrcholové kulturistiky se totiž věnuje i modelingu. A navíc míří až do Hollywoodu.

V mládí už jednou musela kvůli těhotenství roli odmítnout. A to dokonce ve filmu režiséra Stevena Spielbergega, který u nás běžel pod názvem Umělá inteligence.

Teď už jsou oba její synové velcí. Staršímu je sedmnáct a mladšímu třináct let. Snad se tak ambiciózní ženě konečně podaří do vysněného filmového odvětví proniknout. Držíme jí palce. Určitě na to má!