Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Robík (3): Tatínku, proč mě nechceš?

Marta Lebedová je těžce nemocná a chce zaopatřit svého syna. Igor Salomon odmítá uznat otcovství.
25. března 2010 | 05:00

Osud umí být někdy hodně nespravedlivý. A když už si říkáte, že to snad ani nemůže být horší, zjistíte, že to byl jen slabý začátek... Právě to zažívá Marta Lebedová (41) z Prahy.

Už čtyři roky bojuje s otcem svého syna. Ten odmítá uznat, že Robík (3) má jeho krev. Vše se táhne a Martě dochází síla a teď už i čas. Lékaři jí zjistili rakovinu.

„Jediné, co chci, je zajistit svého syna. Teď začnu chodit na chemoterapii. Nevím, jak dlouho tu ještě budu,“ svěřila se Blesku Marta Lebedová. Má nádor mezi pánví a dělohou. A právě rakovina ji donutila začít jednat ve velkém. „Došlo mi, že čas utíká. Vždyť se tenhle spor táhne už skoro čtyři roky. Pořád odmítá uznat, že Robík je jeho syn. Dokonce mě už několikrát fyzicky napadl,“ popisuje Lebedová.

Robík (3): Tatínku, proč mě nechceš

Otcem je podle ní známý pražský podnikatel Igor Salomon (53). Seznámila se s ním prý v jeho podniku Lotos. „Pracovala jsem v jeho klubu jako společnice. Pak jsme spolu začali chodit,“ vzpomíná Marta a pokračuje: „Po čtyřech letech jsme si dali pauzu. Po roce a půl jsme se opět sešli na vínko. A takhle vzniklo mé štěstí – Robík. V té době mi bylo 38 a kdybych si malého nenechala, dítě bych už nikdy asi neměla,“ dodává Lebedová. Když se syn narodil, Salomon jí prý jen napsal sms se vzkazem: ´Dobrá práce´.

„Je to normální prostitutka, co mě chce vydírat. Žádá šest milionů. Kde to mám jako vzít? Jsem chudý a v invalidním důchodu,“ má své tvrzení Salomon. Z Prahy se prý odstěhoval do Železného Brodu. „Nemůžu potvrdit ani vyvrátit, že je to můj syn. Je to ale hysterka a já s ní nechci mít nic společného. Nic nedostane,“ dodal.

Marta Lebedová už ale neví jak dál. Údajný otec se odmítá dostavit na test DNA. „Poslal soudu dopis, že nemůže přijít, protože má asi prasečí chřipku,“ řekla ve středu Blesku Lebedová.

Autor: Tereza Hořínková