Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

9 pravidel pro sex s kamarádem! Jak si užít přátelství s benefity?

 • 17. května 2017 | 06:00

  Věděli jste, že až dvacet procent mužů a žen má aspoň jednou v životě sex se svým kamarádem? Vysokoškoláci prý mají dokonce tři taková přátelství s benefity! Může sex narušit přátelství a třeba ho i navždy zničit? Ne, pokud budete dodržovat následující pravidla!

 • 1. Ujistěte se navzájem, že to oba myslíte stejně

  Autor: Profimedia

  Udělejte si jasno sami v sobě a buďte otevření. Pokud nedokážete přesně „přečíst“ záměry toho druhého a chcete udržet vaše přátelství, je nejlepší otevřenost. Hlavně se ujistěte, že oba chápete, že jde „jen“ o fyzickou a neformální záležitost, abyste předešli pozdějšímu citovému zranění. Musíte si být jistí, že nehledáte v sexu něco víc nebo že nejste pro toho druhého jediní na světě. Jakmile si tím nebudete jistí, může vám to později ublížit.

   

  Jaký může být sex s kamarádem? Podívejte se na naše video:

  Video se připravuje ...
  Sex s kamarádem • VIDEO: Bpž/ccmixter.org(Ramblinglibrarian)

   

 • 2. Buďte upřímná v tom, proč chcete s kamarádem spát

  Autor: Profimedia

  Když říkáte, že chcete jen neformální sex, měli byste oba vědět, že je to skutečně to, co chcete. Pokud si tím nejste jistí, pak to raději nedělejte, v budoucnu by vás to mohlo rozrušovat a trvalo by dlouho, než byste se uzdravili. Vaše záměry musí být jasné, jedině tak nedojde k tomu, že nedostanete to, co jste očekávali.

   

 • 3. Snažte se vše udržet v sexuální rovině

  Autor: Profimedia

  Samozřejmě nejste robot, takže je jasné, že se někdy nevyhnete tomu, že svému kamarádovi s benefitem pošlete nějakou tu esemesku, třeba k narozeninám, nebo ho pozvete do kina či na pivo. Ovšem nedělejte to každý den, mohlo by se pak stát, že vám neodpoví a vy si to začnete brát osobně. Jakmile pronikne něco do emocionálního území, je to špatně a začne vás to trápit.

 • 4. Řekněte si, co v sexu chcete

  Autor: Profimedia

  Je to o sexuální otevřenosti a nakonec i o skvělé zábavě s někým, koho znáte. Nemá smysl spát s někým, kdo se nestará o vaše sexuální potřeby. Nebojte se prozkoumávat a experimentovat – v tomhle vztahu se můžete hodně naučit o sobě. Dobrý sex je dobrá věc, takže si řekněte, co chcete a co máte ráda.

   

 • 5. Nedovolte, aby vás druzí soudili

  Autor: Shutterstock

  Jestli o vašem „vztahu“ někdo ví, může vás začít kritizovat, nebo dokonce odsuzovat. Vykašlete se na to. Ať si klidně myslí, že jste promiskuitní. Dokonce i někteří z vašich přátel můžou mít výhrady nebo vás budou tlačit k tomu, abyste z občasného sexu vybudovali skutečný citový vztah. Nečekejte, že každý vaše pohnutky pochopí, tak je neposlouchejte.

   

 • 6. Zjistíte-li, že se začínáte citově angažovat, skončete s tím

  Autor: Profimedia

  I když jste oba dopředu přesvědčení o tom, že to zvládnete, jste jen lidi a může se stát, že se intimita mezi vámi prohlubuje. Jestli zjistíte, že k tomu druhému máte blíž, než jste chtěla, zastavte se a nepokračujte v sexuální aktivitě. Dlužíte sami sobě hlavně úctu a lidskou slušnost. Nezneužívejte tedy emoce druhých ani ty své.

   

 • 7. Bavte se!

  Autor: Profimedia

  Berte to jako velkou zábavu, kterou můžete obohatit váš kamarádský vztah. Nemáte-li žádné závazky, pak vám nic nebrání v tom, abyste z toho vytěžila co nejvíc. Vždyť kamarád s benefity může být super člověk, který vás může hodně naučit. Ne všechny sexuální zážitky musí být spojeny s monogamními romantickými vztahy, a pokud vám to takhle vyhovuje, dělejte to a zažívejte báječné dobrodružství. A pokud jste třeba po rozvodu nebo rozchodu se svým partnerem, sex s kamarádem vám dodá svobodu a hlavně čas na uzdravení.

   

 • 8. Neberte přátelství s benefity jako odrazový můstek pro vztah

  Autor: Profimedia

  Jestli jste do toho skočila, abyste začala nový vztah, nedělejte to. Příležitostný sex je něco jiného, a pokud byste hned na začátku oba nevěděli, že chcete něco víc, ukončete to.

 • 9. Praktikujte bezpečný sex

  Autor: Profimedia

  I když je to kamarád, bezpečné milování by mělo být podmínkou. Přestože berete hormonální antikoncepci, trvejte na použití kondomu. Je to „jen“ kamarád s benefity a nevíte, kolik takových přátel ještě má mimo vás. A pokud má, nevyčítejte mu to – nejste jeho přítelkyně nebo partnerka, oba jste svobodní a nemáte žádné závazky vůči tomu druhému.

   

   

   

   

   

Autor: aši
Diskuse ke článku
.