Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno, bouřka 30°C
Premium

Sexkoučka odhaluje: Bod G se může nacházet na třech různých místech!

20. srpna 2020 | 06:00

Bod G, to mysteriózní „tlačítko“ v ženské vagině, o kterém se vedou dlouhé diskuse i v odborném světě – nejen u vás v ložnici. Existuje tedy? Jak ho najdeme a existuje opravdu rozdíl mezi orgasmy, které jsou způsobeny jeho drážděním?

Sexkoučka Julie Gaia Poupětová má mnoholeté zkušenosti s ženským tělem a intimitou a na všechny mé všetečné dotazy odpověděla. Její vysvětlení je velmi zajímavé a myslím, že si v něm skutečně každá z vás najde odpovědi na své otázky.

Co je vlastně bod G a existuje vůbec?

Dle mého názoru jsou špatně obě dvě varianty, jak ta, že G-bod neexistuje, tak i ta, že existuje nějaký jeden konkrétní zázračný bod, který by stačilo párkrát zmáčknout – a žena by měla hromadu orgasmů. Upřímně, já osobně se domnívám, že tímto způsobem většině žen nefunguje ani klitoris, o jehož orgasmicitě nikdo nepochybuje. Z pohledu mé takřka patnáctileté praxe, kterou mám s rozvojem ženských intimních dovedností svých klientek, je to celé maličko složitější. Řada odborníků totiž vůbec nepracuje s variantou, že by erotické dovednosti šlo rozvíjet, a to tím způsobem, že při stimulaci genitálií dochází ke zhušťování příslušných nervových spojení v mozku. Tím v podstatě měníte jeho strukturu a posléze i funkci, takže některá místa na těle začnete cítit jinak. Podrobněji to vysvětluji ve své knize Intimní štěstí, která nedávno vyšla. V praxi proto ženy učím, že "G-bod" opravdu není žádný speciální "bod", ale spíš marketingový název, který označuje celou zónu na vrchní stěně pochvy (stěna blíž k pupíku). V této oblasti může být víc míst, která vyvolávají příjemné až vzrušující pocity odlišné od pocitů vznikajících při dráždění klitorisu. A rozhodně se nejedná o nějaké přírodou dané místo na poševní stěně, které by bylo protkáno větším množstvím nervových zakončení.

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus
Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Blesk.cz

Odemknout článek
Video se připravuje ...