Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Přicházejí pansexuálové! 5 věcí, které byste měli vědět o nové sexuální orientaci

 • 27. května 2017 | 06:00

  Že jste tohle slovo ještě nikdy v životě neslyšeli? Na tom není nic divného, termín vznikl teprve před pár lety. Co to vlastně znamená, když se řekne pansexuál? Je to člověk, který miluje lidi všech pohlaví bez ohledu na to, jaké je jejich sexuální zaměření. Není vám to pořád jasné? Pojďme si věc vysvětlit trochu obšírněji.

 • Pansexuál není totéž co bisexuál

  Autor: shutterstock

  Pan- pochází z řečtiny a znamená všechno. Pansexuál tedy není bisexuál, ale „všesexuál”. Znamená to, že člověka, který se cítí jako pansexuál, sexuálně přitahují ženy, muži, homosexuálové, lesby, transsexuálové, asexuálové. Zkrátka všichni.

  Jak jsou na tom Češi se sexualitou? Podívejte se na video

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Mají české ženy a muži problém se sexualitou? • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Pansexuál neznamená promiskuitní člověk


  Autor: shutterstock
  Pansexuál je sice přitahován vším, co má dvě nohy a chodí po této planetě, ale to neznamená, že není vybíravý. Neznamená to, že bude souložit s každým. Dokáže se zamilovat a být věrný.

 • Termín pansexualita se objevil teprve nedávno


  Autor: shutterstock
  Termín pansexuál se objevil poprvé v Americe na konferenci Americké asociace sexuálního vzdělávání asi před šesti lety. Přestože pansexuálně orientovaní lidé jsou mezi námi už déle, lidé se teprve učí chápat, co tento druh sexuální identity vlastně znamená.

  Osvojte si dovednosti, díky kterým budete supermilenkou, podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Jak být lepší milenka • VIDEO: Bpž/ccmixter.org(Ramblinglibrarian)/shutterstock

 • Méně než jedno procento populace


  Autor: shutterstock
  Pansexuálně orientované je jen jedno procento naší populace. Je to ovšem hodně nové a spousta lidí se o této nové skupině teprve dovídá, takže je těžké určit přesně, kolik osob se k tomuto druhu sexuality hlásí. V každém případě: Miley Cyrus je jednou ze zástupkyň mezi celebritami.

 • Pansexualita není jen o sexu


  Autor: shutterstock
  Pansexuálové se nezabývají sexuální orientací. Když se zamilují, hledí na člověka, který je před nimi. Jde o navázání vztahu, který bude mít význam po všech stránkách.

   

Diskuse ke článku
.