Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Tajemství ženského klína: Co vás o něm ve škole nenaučili?

 • 17. prosince 2023 | 06:00

  Ženské intimní partie stále nepřestávají fascinovat určitými vlastnostmi a detaily, které možná i vám zůstaly dodnes utajeny. Je to také proto, že na rozdíl od penisu se o vagině a vulvě tolik nemluví.

  Jako by to "tam dole" bylo pořád něco zakázaného. A přitom jsou ženské pohlavní orgány schopné tolika věcí! Víte o nich všechno?

 • Když se vzruší, chovají se ženské pohlavní orgány stejně jako mužské

  Autor: istock.com

  O tom, že se klitoris nalévá a zvětšuje, když je žena vzrušená, jistě víte, ale že tuto schopnost mají také malé stydké pysky, jste možná nevěděla. Důvod, proč se tomu tak děje, sahá do období, když se pohlavní orgány vyvíjí ještě v děloze, během těhotenství. Protože jak ženy, tak muži začínají na stejné startovací pozici. Alespoň co se růstu plodu týče.

  Podívejte se na video o ženské sexualitě:

  Video se připravuje ...
  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Videohub

 • I ty nejjemnější mezi námi mají něco společného se žraloky

  Autor: iStock

  Lubrikanty a olej ze žraločích jater mají něco společného. Je to organická složka zvaná squalin. Tato látka, která se získává ze žraloků, je používána jako zvláčňovací substance do pleťových krémů a lubrikantů.

  S Alenou Dolákovou jsme hovořily o sexuálním napadení: 

  Video se připravuje ...
  Alena Doláková: Vím, jak je těžké, vyrovnat se se znásilněním • VIDEO: videohub

 • Menstruační krev jako elixír života

  Autor: istock.cz

  Dlouhé roky se vědci snaží najít lékařské využití menstruační krve, která obsahuje kmenové buňky, jež mají schopnost regenerace. Poslední známá studie se zabývá tím, že by právě tyto kmenové buňky mohly pomáhat pacientům s nemocným srdcem.

 • Holení a depilování třísel může způsobit mikro zranění

  Autor: iStock

  Při holení a depilování dochází ke vzniku oděrek a ranek, kterými mohou pod kůži pronikat různé bakterie, ty mohou způsobit infekci. Speciálně při brazilské depilaci prý může docházet k mikro traumatům, která zvyšují riziko vzniku infekce podobné neštovicím. Proto byste nikdy neměla půjčovat svůj holicí strojek nikomu jinému ani od nikoho byste si ho vy neměla půjčovat.

 • Také sexem si můžete přivodit drobná zranění

  Autor: iStock

  Sexem, a především vášnivým a dlouho trvajícím, přestože vše cítíte pozitivně a dělá vám dobře, může dojít k drobným trhlinkám nebo odřeninám. Těmi se do těla mnohem snáz dostanou například sexuálně přenosné choroby, takže nezapomínejte na ochranu.

 • Pocení

  Autor: iStock

  Pod kůží na pyscích i klitorisu se skrývá spousta malých žlázek, které produkují olej a pot. To pomáhá chránit vaše delikátní partie před přehřátím a odřeninami.

 • Pro ženy před menopauzou je normální mít výtok

  Autor: istock.com

  Vagina může vyprodukovat až lžičku výtoku denně. Většinou je bílý, bezbarvý a bez zápachu. Těsně před ovulací nebo menstruačním cyklem bude výtok pravděpodobně trochu vodnatější a bude se zdát, že je ho víc. Pokud ovšem zaznamenáte něco neobvyklého, iritaci, zápach, kontaktujte svého doktora.

 • Stejně tak jako okvětní lístky...

  Autor: iStock

  Stydké pysky jsou u každé ženy jiné a jejich velikost se pohybuje ve velmi širokém spektru, stejně tak jako velikosti okvětních lístků květin. Není vůbec žádný důvod, a to ani po zdravotní stránce, estetické nebo hygienické, proč by jakákoli žena měla mít kvůli nim nízké sebevědomí.

Klíčová slova:  vagína, fakta, klitoris, sex
Diskuse ke článku
.