Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 25°C

6 tipů, jak si udržet vztah v čase koronaviru

 • 21. března 2020 | 06:00

  Zavřené restaurace a kosmetické salony a omezení volného pohybu osob, někde přímo karanténa. Na sociálních sítích se spekuluje o tom, jak tato opatření ovlivní do budoucna náš rodinný život. Bude babyboom z nedostatku „jiné zábavy“, nebo naopak přibude rozvodů, protože manželé nejsou zvyklí spolu trávit tolik času?

  Jak si to tedy doma zařídit, aby vaše partnerství tuhle zkoušku vydrželo? Možná vám jako inspirace poslouží pár našich tipů.

 • Tolerance a empatie

  Autor: istock.com
  Víc než kdy jindy záleží na tom, abyste se snažili pochopit jeden druhého a mávnout rukou nad tím, co není důležité. Jeho ponožky pohozené na zemi a její hodinové hovory s kamarádkou nejsou natolik důležité, abyste si tím teď kazili náladu. Všichni jsme napjatí a hádka může vzniknout snadno, ale hašení požáru vám vezme energii, kterou teď potřebujete víc než kdy jindy.

 • Smích léčí

  Autor: istock.com
  Udělejte si doma hezkou atmosféru, nebuďte stále vážní. Smích pomáhá v mnohém, je dobrý i pro imunitu, ale na partnerský vztah působí přímo blahodárně. Vzpomeňte si na začátky vztahu, kdy jste se smáli neustále i hloupostem. Nebylo to krásné?

 • Sex je vždycky dobrý nápad

  Autor: iStock
  Jste doma sami? Výborně, teď máte spoustu času na to, vyzkoušet, co jste už dávno chtěli. Tantrickou masáž, erotické pomůcky, společné sledování lechtivých videí, zkrátka něco, co vás spolehlivě naladí. Spoustu návodů a nápadů najdete na internetu, e-shopy stále fungují, tak do toho. Případné překážky překonávejte společně. Pokud máte doma děti, počkejte, až usnou, a udělejte si čas jeden na druhého. Jestli je partner ve stresu a tělo nespolupracuje, zkuste afrodiziakální večeři, masáž ve vaně nebo povzbuzující přírodní prostředky – např. Proerectu Shot, kterou si můžete koupit i on-line.

  Podívejte se na video, které poukazuje na podivnost dnešního světa:

  Video se připravuje ...
  V den kdy zavřeli největšího zvrhlíka v Holywoodu, přišla Miranda ze Sexu ve městě s tímto videem • VIDEO: Girls.girls.girls

 • Romantické vzpomínky

  Autor: iStock
  Televizní večer může nahradit večer s fotkami a videi. Jak dlouho už jste neviděli svatební video? Víte, kde máte ty spousty fotek ze společných akcí a dovolených? Kdy jindy si zavzpomínat na krásné chvíle než teď? Při té příležitosti můžete materiály i protřídit, doplnit alba a složky na internetu, tak spojíte příjemné s užitečným.

  Sex přímo na pódiu aneb podivná reality show:

  Video se připravuje ...
  Podivná sex reality show • VIDEO: the kloons

 • Digitální detox

  Autor: istock.com
  Je dobré být neustále informován a on-line sledovat, co nového se událo a co nás čeká. Sociální sítě nám pomáhají být v kontaktu a v obraze. Zkuste ale aspoň na několik hodin denně vypnout televizi a rozhlas, telefony odložit a věnovat se některé vyloženě off-line činnosti, ať už je to úklid nebo třeba stolní hry. Když si povídáte nebo jíte, nechte telefony z dosahu a nekontrolujte ihned každou novou zprávu. Efekt je jasný – umožní vám to na chvíli se odreagovat a myslet na „tady a teď“, a vyhnout se tak nadbytečnému stresu.

 • Mluvte spolu a objímejte se

  Autor: istock.com
  Neuzavírejte se do sebe, sdílejte s partnerem své starosti a obavy. Už jste spolu zvládli leccos, i v téhle chvíli vám pomůže, když budete držet pohromadě. Nemluvte ale „jen o tom“. Pochvalte partnera, řekněte mu, co pro vás znamená a jak jste ráda, že jste spolu. A nezapomeňte na to, jak je důležitý lidský dotek. Když partnera obejmete, vezmete kolem ramen nebo za ruku, může to pro něj znamenat víc než tisíc slov.

  Zajímavé tipy jsme našly také ZDE.

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...