Exotická dieta: Hubněte s tropickým ovocem! | Pro ženy | Blesk.cz

Exotická dieta: Hubněte s tropickým ovocem!

6. srpna 2011 | 10:00

Jste zvyklé shazovat pomocí našich domácích potravin? Zkuste nahlédnout i do tajů těch nejexotičtějších kuchyní.

Cizokrajné ovoce je nejen chutné, ale obsahuje i množství zdraví prospěšných látek, které pomáhají bojovat s přebytečným tukem v těle, zpevňují tkáně, posilují kosti a urychlují látkovou přeměnu.

Ovoce obsahuje vitamín C, který například pomáhá snadněji vstřebávat železo, vápník či aminokyseliny. Kromě toho díky němu budete spát jako mimino - vždyť i zdravý spánek je základem štíhlé linie. Svůj podíl má také na tvorbě kolagenu, zvyšuje účinnost imunitního systému a podílí se i na produkci hormonu štěstí serotoninu. Nebojte se proto spolu s námi vyzkoušet kus ovocné exotiky, abyste byly zdravé, krásné, štíhlé a šťastné!

Dejte si:

Ananas

Díky enzymu bromelin je nejznámějším tukobijcem. Obsahuje vitamíny E a B12, a až 80% ovoce tvoří voda. Má detoxikační vlastnosti, odvádí přebytečnou vodu z těla, upravuje střevní prostředí. Pozor, ten kompotovaný odtučňovací efekt ztrácí!
100 g = 196 kJ

Granátové jablko

Toto je hotová antioxidační bomba zdraví. Blahodárně působí na trávicí systém, obsahuje asi 77 procent vody, hodně sodíku a vitamíny C, A a skupiny B.
100 g = 250 kJ

Kaki

Dužina těchto plodů skrývá množství vitaminu A, vlákninu, hořčík a fosfor. Povzbudí váš imunitní systém i metabolismus. Pomáhá při únavě, stresu a nervozitě.
100 g = 290 kJ

Pomelo

Ovoce připomíná grapefruit, ale je mnohem sladší. Obsahuje však nízké procento cukru a málo kalorií. Nachází se v něm vzácný enzym, který vstřebává a redukuje cukry, čímž přispívá k rychlejšímu spalování.
100 g = 350 kJ

Meloun

Je to vlastně zelenina a obsahuje až 94% vody. Výborně uhasí žízeň a plně nahradí sportovní nápoje, protože doplňuje tělu pocením ztracené elektrolyty.
100 g = 176 kJ

Mango

Šťavnatá dužina dodá organismu vitaminy A, C, E, vlákninu i železo. Tělo ale zbaví přebytečných tekutin a pročistí střeva. Hodinu a půl po konzumaci raději nepijte tekutiny, mohou vyvolat bolesti žaludku.
100 g = 290 kJ

Kokos

Ořech obsahuje přibližně 60 až 67% "dobrých" tuků a rychle a na dlouho zasytí.
100 g = 364 kJ

Hruška nashi

Ovoce svým vzhledem připomíná jablko avšak chutí hrušku. Má odvodňovací účinky, povzbuzuje trávení a dokonce prý snižuje účinky alkoholu.
100 g = 140 kJ


Autor: lesk.sk, Kbak