Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Chcete mít doma novináře? Na podání přihlášky je nejvyšší čas!

Pojďte studovat Akademii žurnalistiky a nových médií a staňte se novinářem!
1. září 2014 | 17:00

Novinařina patří mezi tradiční povolání, které má jméno, budoucnost a možnost širokého uplatnění. V dnešní době se navíc rozpíná směrem do světa nových médií. Máte-li tedy pocit, že máte vy, nebo váš potomek světu co říci, neváhejte rozvinout svůj talent!

Projevuje-li vaše dítě mimořádný literární zájem, je více než potřeba jej směřovat k výběru školy, která nejlépe objeví jeho talent a rozvine předpoklady pro budoucí uplatnění na mediálním trhu.

Kromě relevantního vzdělávání na škole, je však také naprostým základem praxe v oboru médií. A kde jinde ji získat, než v nejsilnějším vydavatelství v České republice, které je nyní díky projektu akademie žurnalistiky a nových médií dostupné všem.

Studujte s námi!

Pod tímto obchodním názvem se pro vás nebo vaše děti skrývá vzdělávací program Žurnalistika a nová média, který je realizován ve spolupráci mediálního domu Czech News Center a.s. spolu s PB - Vyšší odbornou školou a Střední školou managementu s.r.o.

Co je jeho hlavním cílem? nic menšího než rozvíjet u svých studentů jejich novinářské dovednosti a současně je intenzivně a efektivně připravovat na budoucí povolání v médiích. K tomu mají k dispozici nejen profesionální novináře, ale také zkušené experty z oblasti mediálního marketingu, digitálních médií nebo inzerce.

V čem spočívá studium?

Teoretická část studia se skládá z přípravy v modulech, jako jsou například tisková média, nová média, různé druhy žurnalistických stylů, nebo i management, historie a typologie médií, práce se zdroji, či zdokonalování cizích jazyků.

Praxi pak studenti zažívají přímo v budově vydavatelství Czech News Center v pražských Holešovicích. Díky zázemí nejsilnějšího hráče na trhu mají studenti ojedinělou šanci učit se od těch nejlepších osobností v oboru. Během tříletého studijního programu projdou téměř všemi odděleními – od newsroomu Blesku, Reflexu, Sportu, Světa motoru, ABC a řady dalších tištěných a online titulů, přes audiovizuální pracoviště až po oddělení marketingu a komunikace.

Kde naleznete uplatnění?

Absolventi jsou žádanými pracovníky pro prostředí médií, jako jsou multimediální domy, vydavatelství, firmy a redakce. Je tedy velmi jednoduché se dále profesně profilovat, a to zejména na pozicích šéfredaktor, redaktor, reportér, editor, komentátor, mediální plánovač, analytik, tiskový mluvčí či PR specialista.

Jak za studiem?

Uchazeč o studium si může vybrat z nabídky buď prezenčního či kombinované formy. Je tedy úplně jedno, jestli je vám čerstvých osmnáct, nebo čtyřicet let.

Obě formy studia jsou rozvrženy do tří let a školné činí 25 tisíc za školní rok. Přijímací zkoušky probíhají formou motivačního pohovoru. Přihlášku podává uchazeč o studium na předepsaném tiskopise, který je možné stáhnout na www.akaz.cz. Zároveň je nutné předložit ověřenou kopii maturitního vysvědčení a potvrzení lékaře.

Ale pozor, poslední termín pro přijetí do Akademie žurnalistiky je 30. září!

Autor: red
Video se připravuje ...