Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

8 věcí, které dokáže cibule s vaším zdravím i krásou

 • description
  description
  description
  description
  19. února 2013 | 07:00

  O cibuli by se dalo říci, že dokáže vyléčit snad všechny neduhy, přidá na kráse a navíc působí jako afrodiziakum.

 • Lapač bakterií


  Čas od času je dobré pročistit vzduch od bakterií a virů, které jsme si domů nanosili. Ideálním, levným a rychlým pomocníkem se vám stane obyčejná cibule. Rozkrojte velkou cibuli na polovinu a položte ji na talířku do místnosti. Cibule během pár dní vyčistí prostor od choroboplodných bakterií, které do sebe doslova nasaje.  Tuto cibuli už za žádných okolností nekonzumujte.

 • Lék proti bolesti v krku


  Už naši předkové používali cibuli k léčení bolesti v krku, kašli, angíně i rýmě. Díky vysokému obsahu allicinu, který má silné antibiotické účinky si hravě poradí, s jakoukoli infekcí. Nakrájejte cibuli na plátky, zasypejte práškovým cukrem a nechte hodinku odležet, aby pustila šťávu. Třikrát denně si pak dejte polévkovou lžíci této medicíny a uvidíte, jak se vám uleví.

 • Poradí si s gynekologickým problémem


  Cibule si dokáže poradit s trichomoniázním výtokem, který je zelenožlutě zabarven. Stačí do cibulové šťávy namočit tampon, zavést a nechat působit. Dokáže si ale poradit i s menstruačními křečemi.

 • Srdce jako zvon


  Silice a jiné látky, které jsou v cibuli obsaženy, dokáží posílit srdce a krevní oběh, zpevňují cévy a čistí krev.  Díky tomu je účinnou prevencí proti infarktu i vysokému cholesterolu. Navíc je i skvělým pomocníkem při snižování cukru v krvi, proto je ideální pro diabetiky.

 • Proti stresu


  Cibule působí jako mírné sedativum na nervový systém, proto by vám mohla poci při nervovém vypětí a stresových situacích.

 • Posiluje kosti


  Podle výzkumu z roku 2009 se konzumace cibule podílí kladně na výstavbě kostí  a tím je i prevencí proti úrazům, jako je například fraktura kyčle.

 • Účinné afrodiziakum


  Látky obsažené v cibuli působí jako velké afrodiziakum, prokrvují pohlavní orgány a stimulují libido. Není však dobré konzumovat syrovou cibuli těsně před milostnou schůzkou, raději ji do pokrmů spařte, aby přišla o své typické aroma a látky, které by mohly způsobovat nadýmání.

 • Krásné vlasy


  Babské rady jsou aktuální i v dnešní přetechnizované době. Proto pokud máte vlasy bez lesku, vypadávají vám nebo se příliš mastí, sáhněte po cibuli. Potřete vlasy po celé jejich délce šťávou z cibule a nechte přes noc působit. Ráno důkladně omyjte.
  Nebo si připravte odvar ze 3 menších na drobno pokrájených cibulí, které dejte do sklenice a zalijte pálenkou. Na několik dní dejte sklenici na teplé místo, aby se cibule vylouhovala. Přeceďte a přidejte odvar z řapíku. Vlasy pak v tomto odvaru každý den namáčejte a za několik týdnů začnou být pevné a lesklé.

Diskuse ke článku
.