Koho to překvapuje? Ženy s velkými zadky jsou inteligentnější a zdravější! | Pro ženy | Blesk.cz

Koho to překvapuje? Ženy s velkými zadky jsou inteligentnější a zdravější!

19. února 2016 | 13:50

Pokaždé když si kupujete kalhoty, proklínáte svůj velký zadek, který se vám ne a ne do ničeho, co máte na hromádce v kabince, vejít. V takových okamžicích byste dala cokoli za to, mít zadničku jak dva kmínky! Ale pozor dámy, je tu nový průzkum, který ukázal, že vaše prostorově výraznější zadnice je vlastně výhrou v loterii!

Vědci z Oxfordské univerzity objevili, že dámy s většími zadnicemi jsou nejen odolnější vůči nemocem, ale jsou i inteligentnější! Prokázalo se totiž, že mají nižší hladinu cholesterolu v krvi, protože produkují hormony, které štěpí cukry. Tím pádem nemají sklony k cukrovce nebo srdečním problémům.

Vytvarujte si hezké pozadí a sehna nejen do plavek!

Těla těchto žen mají nadbytek omega-3 mastných kyselin, které prokazatelně zlepšují vývoj a funkci mozku. Vědci také zjistili, že děti žen s širší pánví jsou ve všech ohledech lepší než děti narozené štíhlým matkám s úzkou pánví. Výzkum to potvrdil na velmi velkém vzorku 16 tisíc žen.

Tuková tkáň na zadku zachycuje škodlivé částečky tuku, a tím chrání tělo před chorobami krevního oběhu. Jiná studie, která probíhala v Kalifornii, potvrdila, že ženy s velkým zadkem, širokými boky a úzkým pasem žijí delší a kvalitnější život.

Diskuse ke článku
.