Řeč těla: Proč nám praská v kloubech a děti se rodí bez pih?
Také jste někdy přemýšleli nad tím, proč když brečíte, tak se vám najednou chce smát? Nebo proč vám zničehonic začne cukat v oku? Tyto fyzické projevy mají většinou hlubší smysl než jen to, že by se tělo rozhodlo najednou si žít svůj vlastní život.
Proč se směju, když pláču?
...Autor: Shutterstock.comVědci si nejsou úplně jisti, čím je způsobeno, že při pláči se najednou začneme smát. S největší pravděpodobností za to ale můžou emoce, které jsou spouštěčem jak slz, tak škubání koutků směrem nahoru. Navíc je tu ještě další spojitost, a to že oba projevy emocí jsou velmi těžko zastavitelné svépomocí. Kromě toho se slzy pojí s mnoha situacemi, od těch smutných přes dojemné až po veselé. V každém případě bychom pláč ani smích neměli potlačovat – pomáhá to proti stresu a odplavuje adrenalin a kortizol.
Proč pláčeme, když krájíme cibuli?
Proč pláčeme při krájení cibule?Autor: shutterstockPokud se chcete slzení očí vyvarovat, tak při krájení cibuli pravidelně namáčejte vodou, aby se plyn smísil s touto tekutinou, a nikoliv s tou ve vašich očích.
Proč nám lupe v kloubech?
Křupání kloubů dohání některé lidi v okolí k naprostému šílenství.Autor: Shutterstock.comA když se kloub ohýbá, tvoří se v tekutině bublina, která praskne. Ve chvíli, kdy uslyšíte onen zvuk, najednou je zase spoj mezi jednotlivými klouby pohyblivější. Pravděpodobně jste si všimli, že nikdy nekřupnete dvakrát za sebou stejným kloubem. To je jednoduché. Uvolněný plyn se musí do tekutiny znovu dostat, což trvá zhruba patnáct až třicet minut.
Brr, mám husí kůži!
Husí kůže je pozůstatek po našich pra předcích.Autor: Shutterstock.comHele, mám tik v oku!
Tik v oku.Autor: Shutterstock.comProč se děti rodí bez pih?
...Autor: Shutterstock.comMám v noze mravence
Mravenčení vzniká v důsledku nedokrvení určitých nervů.Autor: Shutterstock.com