Láska ovlivňuje zdraví: Zahání nespavost i vysoký krevní tlak | Pro ženy | Blesk.cz

Láska ovlivňuje zdraví: Zahání nespavost i vysoký krevní tlak

 • Láska ovlivňuje naše zdraví, aniž bychom si to uvědomovali.
  17. listopadu 2013 | 08:00

  Staré rčení, že láska je jako nemoc, nemá daleko od pravdy. Zamilovanost, láska i partnerský vztah totiž nemálo ovlivňují naše zdraví.

 • Tloustnutí z lásky


  Spokojený vztah může někdy znamenat pěkná kila navíc.
  Určitě jste si toho také všimli, že jakmile se zamilujete a začnete se svou láskou bydlet, okamžitě pěkně přiberete. Jak je to možné? Podle vědců je to tím, že si partneři chtějí udělat radost a připravují si laskominy, která má jeden či druhý rád. Ženy tak začínají konzumovat mnohem tučnější a těžší jídla, než dříve a za první rok soužití přiberou v průměru 2-3 kila.

 • Žít ve vztahu znamená méně stresu


  Příčin stresu může být hned několik - pracovní shon, hádky, nepříznivé počasí, pocit selhání, atd. Známe jednoduché a osvědčené tipy, které vám pomohou stres odbourat.
  Je to možná překvapení, ale lidé žijící ve vztahu mají pravidelný sexuální život a díky tomu nejsou vystresovaní tolik, jako lidé single. Pravidelný sex a hlavně orgasmus totiž dokáže zbavit tělo nashromážděného jak fyzického tak také psychického stresu a vyplavovat do něj hormony štěstí.

 • Konec nespavosti


  Nejlépším lékem proti špatné náladě je jednoznačně sex!
  Nespat v posteli sám, znamená vyspat se mnohem lépe. Platí to tedy jen v případě, že váš partner nechrápe jako dřevorubec. Usnout vedle někoho blízkého a obejmout jej před spaním napomáhá lepší relaxaci, rychlejšímu usínání a podle vědců také kvalitnějšímu spánku. Jestliže ale procházíte vztahovou krizí a hádáte se s partnerem, na klidný spánek můžete zapomenout, tělo totiž není schopno zklidnit a relaxovat.

 • Nižší krevní tlak


  Srdce
  Podle britských studií mají lidé ve šťastném manželství nižší krevní tlak než lidé, kteří nejsou ve vztahu. Naopak pokud žijete v nešťastném svazku, je větší pravděpodobnost, že budete trpět vysokým krevním tlakem, způsobeno je to velkým stresem, při kterém srdce bije rychleji.

 • Zdravé srdce


  Láska bývá slepá. A zamilovaný člověk je schopný obětovat pro svůj protějšek prakticky cokoli.
  Zní to neuvěřitelně, ale podle vědců dokáže manželství ochránit vaše srdce. Lidé žijící v manželství mají menší riziko srdečního infarktu a kardiovaskulárních onemocnění, a to zejména muži.  Důvod je zcela prozaický. Přítomnost milujícího partnera a klidné rodinné zázemí napomáhají s vyladěním psychického a tím pádem i fyzického stavu člověka.

Diskuse ke článku
.