Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Milovnice podpatků pozor: Budete mít nohy jako Beckhamka

31. července 2013 | 14:00

Jste stejně jako Victoria Beckham (39) milovnicí vysokých jehlových podpatků? A víte, co s vašima nohama takové obutí dělá? Věřte, že nic pěkného to není.

Jsou pro vás lodičky na vysokém podpatku synonymem pro ženskost? Po dlouhodobém nošení takového obutí se to nebude dát říci o vašich nohách.

Ničí kolena i prsty u nohou

Čím vyšší podpatky nosíte, tím větší zdravotní problémy si můžete přivodit. Chůze na vysokých podpatcích posouvá váhu těla na vnitřní stranu kolen, čímž přispívá ke vzniku artrózy, a na bříška prstů. V důsledku toho dochází k tomu, že se ženy prsty zapírají o podložku, aby udržely rovnováhu, a často tím dojde k jejich deformaci nebo dokonce zlomení.Úzká špička pak způsobuje utlačování a necitlivost 3 a 4 prstu, jejichž důsledkem může být i jejich ochrnutí.

Podpatky, žabky, ale i balerínky nám ničí nohy.
Další, co hrozí nositelkám a samotnou královnu podpatků Victorii Beckham už to potkalo, je deformace kostí, které se říká vybočený palec. Nejenže jde o velice nevzhlednou záležitost, která vám rozhodně na kráse nepřidá, ale navíc je také bolestivou, která si žádá chirurgický zákrok.

Narušená rovnováha

Vysoké podpatky navíc narušují rovnováhu nositelky a tím zvyšují riziko zranění kotníků. Navíc jsou jejich nositelky nepřirozeně nakloněny dopředu, aby udržely balanc, což rozhodně není zdravé a správné držení těla.

Víte, jak správně chdit na podpatcích abyste vypadala ladně?
Zajímavosti o podpatcích

- Podpatky se vyrábějí v rozmezí od 2,54 cm do 20,32 cm.

- První jehlové podpatky vytvořil francouzský švec André Perugia ve 40.letech
  20.století.

- V 50. a 60. letech byly v Itálii jehlové podpatky zakázány, protože ničily podlahy.

- V roce 1960 si Hugh Hefner vybral černé jehlové podpatky jako součást
  oficiálního oblečení Playboy Playmate.