Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Jarní aktivity, při kterých spálíte více než 200 kalorií

 • Buďte do bikin krásná a hubená tak, jak toužíte.
  10. dubna 2013 | 14:30

  Po dlouhé zimě to konečně vypadá, že přichází jaro, které dává prostor venkovním aktivitám. Jestli vás nudí potit se v posilovně, vyzkoušejte pár aktivit, při kterých spálíte kalorie a ještě si zarelaxujete.

 • Kolečkové brusle

  Bruslení
  Nečekejte na léto a vyrazte na kolečkové brusle už teď. Jízda na bruslích je skvělým aerobním cvičením, díky kterému zpevníte dolní končetiny i zadeček a spálíte asi 330 kalorií během 1 hodiny.
 • Zahradničení


  Pro vysoký obsah vitamínů a minerálů se mohou papriky směle řadit mezi léčivé plodiny.
  Berete okopávání záhonků jako relax nebo spíš jako nutnost? Chyba. Práce na zahradě jsou skvělou aktivitou, při které se hubne.  Pusťte se tedy do hrabání, okopávání, mulčování a podobných aktivit a spalte během jedné hodiny zhruba 300 kalorií.
 • Skákání přes švihadlo


  Obyčejné švihadlo udělá s vaší postavou divy.
  Vzpomeňte si na svá dětská léta, jak jste s kamarádkou skákala přes švihadlo a náramně jste se u toho bavila. Tahle zábava není jen pro děti školou povinné, proto vytáhněte své staré švihadlo a vylepšete si díky němu figuru. Skákáním totiž spálíte zhruba 350 kalorií za půl hodiny a vylepšíte si fyzickou kondici.
 • Chůze


  Chůze
  Pokud se necítíte na nějaké vehementní aktivity, vyrazte si na jarní procházku do přírody.  Sama si určete, jak rychle chcete jít, tempo střídejte podle potřeby a kochejte se okolím. Díky pomalé chůzi spálíte za hodinu asi 200 kalorií, při ostřejším tempu se vám to podaří už za 15 minut.
 • Běh


  běhání
  Nestačí vám, jen tak se procházet? Odhodlejte se tedy a vyběhněte ven. Běh je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak spálit kalorie a vysoustružit stehna, lýtka i zadeček a dokonce i pas. Za 30 minut můžete spálit asi 255 kalorií.
 • Jóga


  Meditace prospívá životní vyrovnanosti.
  Využijte hezkého počasí, které přinese jaro a vyrazte si zacvičit jógu nejen do fit centra, ale také ven. Pozitivní energii, kterou tím načerpáte, vám vydrží po celý zbytek dne. Díky józe získáte pružné a ohebné tělo, zjistíte, že máte spoustu svalů, které je zapotřebí posílit a vaše mysl si dokonale odpočine. Během půl hodinky cvičení navíc spálíte asi 250 kalorií.

Diskuse ke článku
.
Další články z kategorie