Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Právě odstartoval další ročník Sazka Olympijského víceboje, zapojte své děti

19. října 2021 | 00:00
Prezentace klienta |

Sazka Olympijský víceboj je projekt Sazky a Českého olympijského výboru, který je dostupný pro všechny základní školy. Ty se mohou s dětmi do projektu jednoduše zapojit v hodinách tělesné výchovy. Pro první stupeň základní školy je doporučeno zapojení do Olympijského diplomu, kde není cílem soutěžit o nejlepší výkony.

Olympijský diplom najde u každého žáka jeho přednosti a dle toho mu doporučí sporty, na které má talent. Analýza nemá za úkol najít jen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého. Pro druhý stupeň je pak vhodnější soutěžní Odznak všestrannosti. Záleží však na každém učiteli, který program si vybere anebo jestli se rozhodne děti zapojit do obou částí Sazka Olympijského víceboje.

Autor: SAZKA

Projekt plný zábavy

I letos čekají mladé sportovce v rámci tohoto projektu zábavné aktivity a soutěže navíc. Každoroční vyvrcholení soutěžní části projektu nazvané Odznak všestrannosti se opět plánuje na začátek září 2022, kdy se bude na atletickém stadionu VUT v Brně konat velký sportovní event. Právě tato akce díky speciální olympijské atmosféře pravidelně inspiruje mladé sportovce k nejlepším výkonům v jejich kategorii.   

Zde můžete zapojit svoji školu

Výkony mladých sportovců ze základních škol z celé republiky vždy sledují i čeští olympionici. „Je krásné pozorovat děti, jak se i přes problémy spojené s pandemií vrací ke sportu, a hlavně se jím baví,“ říká bronzová medailistka z Atlanty 1996 Šárka Kašpárková, která je i ambasadorkou projektu Sazka Olympijský víceboj.

Video se připravuje ...