Čtvrtek 28. leden 2021
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 1°C

Kdo potřebuje v této době pomoc nejvíce? V tíživé situaci je stále více rodin

14. prosince 2020 | 00:00
Prezentace klienta |

Společnost Tesco letos v září spustila 8. kolo oblíbeného grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ na podporu místních dobročinných projektů. Přihlásilo se 598 projektů, což je jasným znamením, že komunitní programy a místní organizace potřebují nyní pomoc více než kdy jindy.

Za normálních okolností by společnost Tesco zapojila své zákazníky do rozhodování o vítězných projektech, ale kvůli pandemii covid-19 je hlasování v obchodech, původně naplánované na prosinec, z bezpečnostních důvodů zrušeno. Neziskové organizace ale o svou podporu nepřijdou, Tesco mezi vybrané projekty po celé České republice rozdělí 5 400 000 Kč.

Podívejte se, jaké organizace budou podpořeny ve vašem regionu!

Přihlášené projekty do 8. kola programu se nejčastěji zaměřují na pomoc zdravotně či sociálně znevýhodněným osobám, na vzdělávání a rozvoj dovedností dětí, mládeže a dospělých, na rodiny a jednotlivce v tíživé životní situaci a také na rozvoj komunitního života a okolního prostředí. Nově se do programu mohly přihlásit i organizace, jejichž činnost je negativně ovlivněna současnou pandemií vyvolanou onemocněním covid-19. Všechny přihlášené projekty hodnotila komise odborného garanta programu, Nadace rozvoje občanské společnosti, a prověřila organizace a jejich projekty z hlediska transparentnosti, udržitelnosti a dopadu projektů na lokální komunitu. Na základě hodnocení bylo vybráno 270 nejlepších projektů.

V Tescu jsou všichni vítězové

Vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením v maloobchodních prodejnách bohužel není možné zajistit, aby hlasování proběhlo v původně plánovém rozsahu a formě, a proto Tesco mimořádně přistoupilo ke zrušení tradičního zákaznického hlasování v rámci 8. kola programu "Vy rozhodujete, my pomáháme" ve svých obchodech. Společnost Tesco si je vědoma toho, jak moc znamená podpora programu pro organizace a místní komunity, a proto ještě zvýšilo finanční prostředky pro 8. kolo programu. V každém z 90 clusterů od Tesca získají vždy 3 vybrané projekty na základně hodnocení Nadace rozvoje občanské společnosti grant v jednotné výši 20 000 Kč. Celkově tedy Tesco rozdělí 5 400 000 Kč mezi 270 organizací.

Společně s vámi jsme částkou 5 400 000 Kč podpořili místní projekty.
Společně s vámi jsme částkou 5 400 000 Kč podpořili místní projekty.
Autor: Tesco Stores ČR

Pomáhat komunitám je v naší DNA

Podpora komunit patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře společnosti Tesco. Program byl poprvé spuštěn v roce 2016. Za 7 kol program dosáhl skvělých výsledků, a to především díky enormnímu zájmu místních neziskových organizací a úžasné podpoře zákazníků i zaměstnanců společnosti Tesco. Bylo darováno více než 28 milionů korun na realizaci 1350 dobročinných projektů z celkových 4048 přihlášených organizací. Do hlasování se zapojilo neuvěřitelných 23,2 milionů zákazníků, kteří rozhodli o podpoře jejich oblíbených projektů.