Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C
Premium

Napište životopis tak, aby vám pomohl k práci snů! Víme, co vám pomůže, a co naopak uškodí

9. ledna 2020 | 06:00

Pokud je vaším novoročním předsevzetím, že konečně změníte práci a získáte tu, která vás bude bavit, poradíme vám, jak zaujmout personalisty. V životopisech podle expertů často uvádíme příliš nekonkrétních informací a klišé a personalisté se v nich nedokážou orientovat, což nám ve finále uškodí.

Co bychom tedy měli z našeho CV odstranit a jak napsat ten na míru své vysněné práci? To nám prozradila odbornice na životopisy a motivační dopisy Petra Matušincová z firmy Mám pohovor, která zdarma posoudí i váš životopis.

Nechala jsem si tedy ohodnotit svůj životopis, protože mě zajímalo, co bych na něm mohla vylepšit. Pravdou je, že už ho mám stejný asi deset let, jen do něj přidávám informace. I když v současné době práci nehledám, bylo zajímavé přečíst si, co jsem napsala špatně.

Firma Mám pohovor ohodnotila mé curriculum vitae na 32 %, což je dost žalostné. Dozvěděla jsem se, že v mém životopisu úplně chybí sekce, kde bych se představila. Nejlépe odborníci ohodnotili mou fotografii, a to na 65 %, zbytek už byl o mnoho horší. Vytkli mi přehlednost i strukturu a formátování. Zároveň prý uvádím málo relevantní a nekonkrétní informace. Pracovních pozic jsem uvedla zbytečně moc a samozřejmě jsem se nevyhnula klišé, která jsou v 92 % životopisů.

Co je v dnešní době v životopise naprosto klíčové, co v něm nesmí chybět?

Zaměstnavatelé mají pořád stejný cíl: najít schopného člověka, který splňuje předpoklady pro výkon dané pozice. A při náboru jde o to, kdo své předpoklady umí lépe odprezentovat. Myslím, že se nedá obecně říct, co by v životopisu nemělo chybět. Velmi záleží na tom, jakou práci hledáte. Pro každou pozici mohou být relevantní úplně jiné informace.

Na co by se z vašeho pohledu měli uchazeči zaměřit?

Pokud bych něco měla obecně doporučit, tak určitě to, abyste si před samotným psaním životopisu udělali průzkum trhu, podívali se, jaké požadavky se nejčastěji objevují v inzerátech na místa, kam se chcete hlásit, a sestavili si nějakou osnovu, která bude dávat smysl. Často se setkáváme s tím, že si klienti vyberou šablonu, která jim psaní ještě víc komplikuje, když např. ze 40 % obsahuje sekce, do kterých nemáte co napsat.

V čem většinou lidé lžou o svých dovednostech a schopnostech?

Nemyslím si, že lidé v životopisech záměrně lžou, spíš bych řekla, že si při psaní nějaké věci neuvědomí. Typicky se můžeme bavit o jazykových a počítačových dovednostech, ale také o softových, jako jsou například komunikativnost,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Hana Langrová