Dominikánskou republiku můžete navštívit kterýkoli měsíc v roce. Slunce zde svítí celoročně a teploty vzduchu se pohybují okolo 28 °C, přičemž v létě je klima spíše vlhké a v zimě je více sucho. Dominikánská republika leží na ostrově Hispaniola v souostroví Velké Antily. Zatímco jih země omývá Karibské moře, severní pobřeží je atlantské a geografická rozmanitost ostrova umožňuje turistům podnikat nejrůznější výlety na poznáním – od hor přes pouštní oblasti až po koloniální či viktoriánské památky.
Želvy a mořské hvězdice
Dominikánské pláže patří mezi nejkrásnější na světě a pravidelně se umisťují na předních příčkách v cestovatelských žebříčcích. Proslulé jsou zejména pláže na východním pobřeží v letovisku Punta Cana – Bávaro. Cabo Engaño, Macao, Cabeza de Toro, Cortecito, Juanillo, Arena Gorda, Playa Blanca či Uvero Alto patří mezi top pláže regionu i celé Dominikánské republiky. Nádherné jsou také pláže na jihovýchodě v oblasti Bayahibe.
Hlavním lákadlem je ostrov Saona v národním parku Cotubanamá (Del Este). Od pevniny je vzdálený přibližně třicet minut jízdy na motorovém člunu a půl druhé hodiny na katamaránu či pirátské lodi. Cestou se staví v průzračné laguně Piscina Natural, kde jsou k vidění mořské hvězdice. Na ostrově můžete navštívit chráněnou želví rezervaci v Mano Juan a ochutnat typická dominikánská jídla z kuřecího masa či ryb. Během plavby na katamaránu se můžete kochat nádhernými výhledy na panenskou přírodu, nebo se zapojit do tanečních animací v rytmech energického merengue a romantické bachaty.
Písečná duna obklopená korály
Písečný ostrov Cayo Arena známý také jako Cayo Paraíso leží na severním pobřeží ostrova západně od města Puerto Plata. Pokud si zapůjčíte potápěčské brýle a ploutve, můžete vyrazit za pestrobarevnými rybkami, které se prohánějí v okolním korálovém útesu.
Ostrov (jako) z reklamy
Ostrov Cayo Levantado v Samanském zálivu na severovýchodním pobřeží Dominikánské republiky přímo vybízí k odpočinku a opalování. Zdejší pláž je doslova „z reklamy“, jelikož figurovala v kampani na jednu známou značku rumu. Z druhé strany Samanského zálivu se pak rozprostírá národní park Los Haitises sestávající z mangrovových porostů, stovek ostrůvků pokrytých tropickými rostlinami a jeskyní, v nichž se dochovaly nástěnné malby původních indiánských obyvatel.
A do Samanského zálivu míří nejen turisté. Od konce prosince do poloviny března sem připlouvají tisíce velryb hrbatých, aby zde našly svoje partnery a přivedly na svět mláďata. Pozorování těchto majestátních tvorů v jejich přirozeném prostředí je skutečně nezapomenutelný zážitek.