Kam o víkendu a příští týden: Kouzelník, sexy výstava i pivní festival | Pro ženy | Blesk.cz

Kam o víkendu a příští týden: Kouzelník, sexy výstava i pivní festival

29. září 2016 | 13:08

Tentokrát je nabídka opravdu pestrá. S dětmi se vyřádíte v kostýmech Star Wars, ale můžete jet zadarmo vlakem z Prahy do Plzně na pivní festival. Podívejte, co dalšího jsme pro vás vybrali. 

Fotograf festival

Mámo, tentokrát fotím já!

Největší fotografický svátek roku je tu. Nabitý program již šestého ročníku Fotograf Festivalu zavede návštěvníky do známých galerií, ale také do tropického skleníku nebo hydrologického ústavu. Výstavy, performance a přednášky s ústředním tématem kultura a příroda představí bezmála dvacítku českých umělců a stejný počet zahraničních hostů. Vstupné na akce je zdarma. Další informace zde

Pilzner fest vlakem zdarma

akce

Narozeninový vlak Pilsner Expres vyrazí na Pilsner Fest v sobotu 1. října ze zastávky Praha hlavní nádraží, a to v 10:30. Vlak zastaví ještě v dalších čtyřech zastávkách a jeho finální stanicí bude Plzeň, místo vzniku tradičního ležáku. Už cestou se o pivní a narozeninový zážitek všech cestujících postarají šenkýřky v dobových kostýmech s hudebním doprovodem. Ty také doprovodí všechny gratulanty z plzeňského nádraží až k branám pivovaru na oslavu 174. narozenin. Vlak odveze návštěvníky Pilsner Festu také zpět z oslavy. Z Plzně vyrazí na cestu z hlavního nádraží ve 23:30 a do Prahy dorazí v 01:00 v neděli 2. října. Informace 

Nekonečno snů

akce

Teprve jednadvacetiletý kouzelnický talent, Michal Nesveda, připravuje na 2.10. premiéru unikátní kouzelnické show Nekonečno snů. V Divadle na Vinohradech předvede mladý kouzelník strhující představení ve stylu největších kouzelníků světa, jako jsou David Copperfield a další. Představení se dočká více než dvaceti repríz, vstupenky jsou již v prodeji. Více informací. 

Star wars víkend

akce

O víkendu 28. 9. – 2. 10. stačí přijít do Hamleys ve svém oblíbeném Star Wars kostýmu a zábava začíná. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo žádný kostým ještě nevlastní, v Hamleys pro ně totiž budou připravené. Stačí si vybrat, zapózovat třeba s Darth Vaderem, a nechat se na památku vyfotit profi fotografem. Tím ale zábava se Star Wars zdaleka nekončí. Co takhle si vyzkoušet světelné meče nebo si zahrát Star Wars Monopoly a otestovat své dovednosti slalomem s droidem BB8? Nebudou chybět ani nové Star Wars NERF. Ti, kdo se nebojí vzít osud Star Wars postav do vlastních rukou, dostanou příležitost v souboji postav na dálkové ovládání. Tak co myslíte, ovládnete Sílu?

Usmějte se a pomozte neslyšícím

...

Organizace Tichý svět pořádá 5. října prodejní akci u příležitosti Mezinárodního dne úsměvu. V devíti stanicích metra budou slyšící a neslyšící zaměstnanci Tichého světa kolemjdoucím prodávat sladký koláček s motivem úsměvu. Prodej se uskuteční od 8 do 15 hodin ve stanicích metra Pankrác, Nám. Míru, I. P. Pavlova, Radlická, Karlovo Náměstí, Florenc, Nám. Republiky, Můstek a Muzeum.  Prodávající budou mít na sobě modré mikiny s motivem smajlíka. Akce popularizuje problematiku neslyšících: úsměv řekne víc než tisíc slov. Výtěžek z prodeje pečiva putuje na sociální služby společnosti Tichý svět, která již 10 let pomáhá neslyšícím v ČR.

Chlupatice v galerii Vltavín

akce

Nejznámějším výtvorem umělkyně Aleny Krupčíkové jsou bezesporu její chlupatice. Díla vytvořená z pubických chloupků lidí po celé Evropě, které jí je posílají poštou. Ke svým čtyřicátým narozeninám si dala dárek, výstavu v galerii Vltavín, kde můžete kromě tohoto, trochu nestandardního díla obdivovat i další její práci. Například slabikář pro dyslektické děti. Výstava má název Forty kisses a vernisáž je 4. září.

Robert Vano

akce

5. října bude v Obchodním domě Kotva zahájena výstava MEMORIES módního fotografa Roberta Vana. Expozice nabídne Vanovi fotografické vzpomínky a na celkem čtyřiasedmdesáti vystavených snímcích poprvé představí především jeho barevnou tvorbu. Výstava navazuje na stejnojmennou fotografickou knižní novinku, jejíž křest se uskuteční v rámci vernisáže. Kniha se skládá z více než sto devadesáti barevných a černobílých fotografií, které vznikaly od roku 1968 až po současnost. Výstavu připravila Galerie Tančící dům poprvé netradičně v partnerském prostoru Obchodního domu Kotva.