Co po mně chce? Naučte se kočičí řeč a porozumíte svým mazlíčkům | Pro ženy | Blesk.cz

Co po mně chce? Naučte se kočičí řeč a porozumíte svým mazlíčkům

15. července 2014 | 07:35

Už mockrát jste se chtěli své kočky zeptat, jak se cítí a proč dělá takové věci? Pozorujte ji a učte se, poznáte, co si myslí. Pomůžeme vám, tady je malá nápověda.

Ocas, uši, oči, vousy a postoj těla, to všechno vám prozradí, jak se vaše kočka právě cítí. Pilným studiem jejích projevů můžete postupně rozeznat celou škálu emocí, které vaše kočka prožívá, a poskládat si z nich kočičí řeč. Když si umíte správně vyložit její chování, vyhnete se i trestům, které nejsou na místě.

Víte, že…

  • Různé kočky při hlazení zarývají drápy různým způsobem? V každém případě jde ale o přirozené chování, které nelze odnaučit. Trestáte-li kočku za to, že vám při předení zarývá drápy do kůže, nepochopí, proč to děláte. Dejte si na klín přikrývku nebo ručník, ochrání vás před kočičími drápy, chlupy i vzájemným nedorozuměním.

  • Nejisté kočky, které se doma přestaly cítit bezpečně, mohou začít značkovat močí na strategických místech v bytě (nebo na nich škrábat nábytek), aby posílily pocit bezpečí a svůj vlastnický nárok. Majitelé tyhle důvody často nechápou a kočku za znečišťování domu trestají, a tím jen zvyšují její pocit nejistoty.

  • Kočka nedokáže vnímat sladkou chuť, nezkoušejte ji „přilepšit“ sladkostmi.

  • Že je obézní poznáte tak, když její boky přesahují rozpětí vousů. Pak ztrácí stabilitu a nedokáže dobře vnímat prostor. Tehdy je čas na kočičí „dietu“.

Malý kočičí slovníček:

Krátké mňouknutí – reakce na oslovení
Mňoukání – pozdrav nebo – a to dost často – požadavek
Vrčení – zloba
Prskání – maximální rozzlobenost
Syčení – varování, obrana
Sklopené uši do stran – strach
Vyhrbený hřbet, ocas napjatý – varování, chystá se k útoku
Ocas vztyčený pevně vzhůru – spokojenost nebo pozdrav a uvítání při vašem příchodu
Otírání nosem – vyjadřování náklonnosti

A co můžeme kočkám závidět?
Prospí minimálně 16 hodin denně!

Autor: mac