Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Geniální okurka! Tohle jste o ní určitě nevěděli

 • Okurka je takový malý zázrak
  17. května 2014 | 06:00

  Každý asi dělá to, že když krájí okurku, dá si odkrojenou patičku na čelo a těší ho ten krásný chladivý pocit. Ovšem že se s ní dají leštit boty nebo jak zázračně působí proti kocovině, to je zcela revoluční zjištění.

 • Na povzbuzení


  Okurková voda
  Autor: Shutterstock.com
  Potřebujete vzpruhu? Klidně odložte kolu nebo kafíčko a dejte si okurku. Jsou skvělým zdrojem vitamínu B a karbohydrátů a to je ta správná kombinace, která vám zaručí povzbuzení i na několik hodin. Nakrájejte si okurku a dejte ji do vaší láhve s vodou.
 • Na zrcadlo


  Zrcadlo
  Autor: Shutterstock.com
  Pokud vezmete okurku a potřete s ní v koupelně zrcadlo, nebude se vám zamlžovat když se koupete a ještě navíc dodá vaší koupelně svěží aroma.
 • Proti škůdcům


  Okurka
  Autor: profimedia.cz
  Dejte pár koleček okurky na malý hliníkový talířek a vaše zahrada bude bez škodlivého hmyzu. Chemikálie v okurce reagují s hliníkem tak, že vydávají lidmi nepozorovatelný zápach, který škůdce dovádí k šílenství a tudíž se na vaší zahrádce nebudou zdržovat.
 • Na celulitidu


  Řekněte pomerančové kůži jednou provždy sbohem!
  Autor: Shutterstock
  Před tím, než vystavíte svoje stehýnka u bazénu v plavkách, abyste zahladila stopy po celulitidě, přejeďte si nohy okurkou. Ta totiž způsobí to, že se vám kůže vyhladí a vypne, protože okurka působí na kolagen v kůži.

 • Na kocovinu


  Bolest hlavy
  Autor: profimedia.cz
  Když přijdete domů z náročného večírku, dříve než ulehnete, dejte si pár koleček okurky a ráno budete jako rybička, bez bolení hlavy a odpočatí. V okurce je totiž dostatek cukrů, vitamínů, které potřebuje tělo doplnit a nastolit opět rovnováhu.

 • Na boty


  P
  Lodičky
  Autor: Profimedia.cz
  okud nemáte po ruce krém na boty a chystáte se na důležitou schůzku a vaše boty potřebují nablýskat, tak po nich stačí přejet okurkou a nejen, že budou vypadat skvěle, ale má to i vodě odolný efekt.
 • Místo žvýkačky


  Okurky
  Autor: Profimedia.cz
  Akorát jste dojedli oběd s pracovními partnery a zjistíte, že nemáte žvýkačku nebo tic tac. Vezměte si plátek okurky a jazykem ji přitlačte na horní patro a vydržte tak pul minuty. Okurka má tu vlastnost, že eliminuje špatný dech, protože ničí baktérie, které ho způsobují.

Klíčová slova:  okurka, koktejl, použití, zdraví, praktická žena
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...