Nevzrušujte se! Tyhle šaty odhalí vše. Když se vám zvýší tep, zprůhlední | Pro ženy | Blesk.cz

Nevzrušujte se! Tyhle šaty odhalí vše. Když se vám zvýší tep, zprůhlední

10. dubna 2012 | 06:00

Oblečená, neoblečená... Móda ve se stylu "chytré horákyně" už není jen výsadou pohádek. Šaty, které v plné kráse odhalí postavu své nositelky, můžete už brzy vidět v ulicích měst.

Jen si to představte! Spěcháte do práce když v tom proti vám spatříte pohledného muže. Srdce vám vyskočí až do krku, žaludek se sevře vzrušením. Tep se zrychluje...

Najednou před ním stojíte polonahá. Vaše nové šaty jsou totiž jakoby mávnutím kouzelného proutku úplně průhledné. A jeho pozornost patří už jen a jen vám...

Jako z budoucnosti působí futuristické modely holandského módního návrháře Daana Roosegaardeho, které se stávají se vzrůstajícím srdečním tepem dočista průhlednými. Sexy šaty jsou vyrobené z inteligentních textilií za použití bezdrátových technologií, elektroniky, LED diod, mědi a dalších materiálů.

Nový styl módy, který Daan pojmenoval "techno-poezie", bychom už brzy mohly spatřit na našich ulicích. Úspěšný designér totiž zahájil jednání, která by měla vést k masové produkci šatů, které bez milosti odhalí i sebemenší vzrušení.

Kožené šaty s názvem Intimita 2.0, které byly nedávno představeny v Číně, získaly řadu prestižních ocenění včetně nizozemské a čínské Design Award. "Intimita 2.0 je módní projekt, který zkoumá vztah mezi intimitou a technologií," tvrdí autor návrhu.

A dodává: "Technologie je zde použita nejen jako funkční prvek, ale i jako nástroj pro vytvoření intimity, jakož i soukromí, na přímé, osobní úrovni, která se v naší současné vyspělé společnosti stává stále důležitější."