Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Víte, jak na čisté prádlo? Základem je zdravá pračka!

25. května 2022 | 00:00
Prezentace klienta |

Pračka je jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných spotřebičů. Věděli jste, že při pravidelném praní 4× týdně vypereme dohromady až 208 praček ročně? Tento domácí spotřebič nám krásně slouží, udržuje naše oblečení čisté a stále jako nové. Jenže aby správně fungoval co nejdéle, je třeba se o něj správně starat. Pravidelná údržba pak chrání nejen samotnou pračku, ale i kvalitu oblečení. Pokud budete údržbu provádět pravidelně, nebude vás stát mnoho času ani peněz a zaručeně se vám to v budoucnu vyplatí.

Nastavte si prací rutinu

Vše začíná u správných návyků, které bychom měli praktikovat často a tím docílit toho, že bude naše pračka dlouhodobě čistá a my tak nebudeme muset brzy pořizovat novou. Zařaďte proto do své prací rutiny následující kroky, které ji ochrání před průběžným poškozováním.

Autor: HENKEL ČR, spol. s r.o.

1. Údržba těsnění

Po každém praní otřete gumové těsnění bubnu a zbavte jej přebytečné vody, která by mohla způsobit plíseň. Mějte na paměti pravidelné vymývání zásobníku na prací prášek či gel. Tam se totiž mohou usazovat nečistoty, které potom zapáchají. Nezapomeňte ani otevírat dvířka pračky vždy po každém vyprání. Nechcete přece, aby vám pračka zasmrádla a s ní i vaše prádlo.

2. Praní naprázdno

Jednou za čas pak doporučujeme pustit pračku jen tak naprázdno na nejvyšší teplotu, tedy na 90 °C. Horká voda zbaví pračku přebytečné špíny, bakterií či usazenin. Rovněž si občas udělejte chvilku a vyčistěte filtr své pračky. Pokud perete často, doporučujeme tuto údržbu provádět jednou za dva měsíce. Stačí pouze odstranit z filtru veškeré nečistoty či vodní kámen a poté jej propláchnout pod tekoucí horkou vodou.

V čištění pračky vám pomohou čisticí prostředky

Chcete, aby vám pračka sloužila dlouho a bez oprav? Toužíte mít prádlo vždy perfektně čisté, svěží a voňavé? Vyzkoušejte unikátní čisticí sáčky K2r a efektivně prodlužte životnost svého spotřebiče. Jedinečný čistič K2r disponuje hned třemi klíčovými funkcemi!

─      Spolehlivě zbaví vaši pračku vodního kamene.

─      Nádherně ji provoní.

─      Rozpustí všechny zbytky prášků, gelových tablet i aviváže.

Použití je snadné – stačí jen nasypat obsah sáčku do vrchní odměrky vaší pračky, a to asi po 40 pracích cyklech nebo každé tři měsíce

Autor: HENKEL ČR, spol. s r.o.

Čeho se vyvarovat?

Zaprvé byste měli dodržovat doporučené množství prádla, které je sice u každé pračky jiné, ale základem je zbytečně ji nepřeplňovat. Takovým přetěžováním zatěžujete vnitřní ložiska a buben pračky. Škodíte tak nejen svému spotřebiči, ale ani prádlo nebude dobře vyprané.

Víme, že je to někdy nemožné, ale snažte se nenechávat vyprané prádlo v pračce příliš dlouho. Stejně jako zbytky přebytečné vody i toto způsobuje plísně, které ve finále škodí i vašemu zdraví. Proto vyndávejte prádlo z pračky co možná nejdříve.

Dalším častým problémem jsou kapsy u kalhot, ve kterých někdy každý z nás zapomene použité kapesníky, peníze či klíče. V pračce takové věci nadělají pořádnou paseku, které se ale snadno můžete vyhnout, když budete před každým praním pečlivě kontrolovat kapsy.

Video se připravuje ...