6 triků, aby váš koberec vypadal zase skvěle | Pro ženy | Blesk.cz

6 triků, aby váš koberec vypadal zase skvěle

 • Díky našim trikům bude váš koberec zase vypadat jako nový.
  10. února 2014 | 16:24

  Skvrny od kafe i vína, prach, zašlapaná špína. Koberec to zkrátka pořádně odnáší. Přesto na něj nedáme dopustit. Díky němu je místnost útulnější a teplejší. Pokud tedy chcete, aby váš "starý teppich" vypadal zase jako nový, vyzkoušejte naše praktické rady.

 • Skvrny od kávy a čaje

  Díky našim trikům bude váš koberec zase vypadat jako nový.
  Skvrny od kávy co nejdřív polijte minerálkou a vysušte. Činnost několikrát zopakujte a nakonec poskvrněnou část koberce ošetřete čistým lihem. Na skvrny od čaje použijte teplou vodu. Pokud ale už stačily zaschnout, vezměte si na pomoc technický benzin. Můžete je také pokapat citronem, a pak vyčistit vlažnou vodou a hadříkem. 
 • Skvrny od vína

  Díky našim trikům bude váš koberec zase vypadat jako nový.
  Rozlité červené víno okamžitě bohatě zasypte kuchyňskou solí, po chvíli působení místo dobře vysajte a propláchněte sodovkou. Skvrnu pak "dočistěte" za pomoci hadříku a vlažné vody. Můžete použít i čistý alkohol, dobrým pomocníkem je třeba vodka. Ta platí i na skvrny od piva. Když už jsme u piva – to lze vyčistit i octem.
 • Zašlý koberec

  Díky našim trikům bude váš koberec zase vypadat jako nový.
  Starý zašlý koberec oživíte tak, že ho rovnoměrně posypete solí a necháte ji do něj den nebo dva zašlapat. Poté ji z koberce vyluxujete. K osvěžení barvy starších koberců můžete po předchozím vyluxování použít i hadřík nebo kartáček namočený v octové vodě.
 • Zvířecí chlupy

  Díky našim trikům bude váš koberec zase vypadat jako nový.
  Chlupy od zvířecích mazlíčků se lépe vysávají, když hubicí vysavače předem několikrát přejedete přes umělou tkaninu, vznikne tak elektrostatický náboj a vysávání je mnohem efektivnější.
 • Otlačená místa od nábytku

  Žehlí
  Pokud posunete nějaký kus nábytku a na koberci vám zůstanou stlačená místa, položte na postižené místo vlhký hadr a přežehlete ho žehličkou nastavenou na nízkou teplotu nebo chvíli přidržte napařovací žehličku přibližně 10 cm nad kobercem. Vlhkost a teplo strukturu koberce znovu narovnají.
 • Mastné skvrny

  Skvrny na koberci se nejlépe zbavíte pomocí směsi jednoho šálku teplé vody a půl čajové lžičky tekutého mýdla. Místo mýdla můžete použít tekutý čisticí přípravek do myčky na nádobí nebo jiný detergent. Naneste na skvrnu malé množství a opakovaně ke koberci jemně přitiskněte utěrku. Opakujte proces, dokud skvrna nezmizí. Koberec v žádném případě nedrhněte. Chce to jen trochu trpělivosti. Poté, co skvrna zmizí, opláchněte místo několika čajovými lžičkami bílého octa rozmíchanými v šálku vody a další čistou utěrkou plochu vysušte.
  Mastné skvrny od jídla zasypejte moukou a počkejte, až se do ní tuk vsákne. Pak místo vysajte a dočistěte vlažnou vodou s trochou octa nebo citronové šťávy. Pokud jsou mastné skvrny staršího data, pak je nejlepší nechat koberec vyčistit profesionálně.

Diskuse ke článku
.