50 ikonických šatů filmového plátna: Od Marilyn Monroe až po Emmu Watson | Pro ženy | Blesk.cz

50 ikonických šatů filmového plátna: Od Marilyn Monroe až po Emmu Watson

14. srpna 2018 | 06:00

Co k filmům neodmyslitelně patří, jsou rozhodně krásné kostýmy. Na které filmové šaty jen tak nezapomeneme? Pojďte si je připomenout a třeba se i inspirovat, na který film se podívat.

Výjimečné šaty se neobjevují jen na červeném koberci, ale i na filmovém plátně. Obdivovat můžeme krásné princeznovské róby, ale i sexy šatičky z filmu 50 odstínů šedi.

Nezapomenutelné asi provždy zůstanou bílé šaty Marilyn Monroe, které se objevily ve filmu Slaměný vdovec. Ikonická scéna, kde Marilyn stojí nad ventilací a vzduch jí sukni nadzvedne, je zkrátka nezapomenutelná. Tehdejší manžel Marilyn Joe DiMaggio měl na scénu ale jiný názor. Vadily mu poodhalené kalhotky a traduje se, že film a právě šaty hrály roli v jejich rozvodu.

Často také obdivujeme šaty Emmy Watson. Ta zazářila jako čarodějka ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár v růžových volánkových šatech a pak zejména ve filmu Kráska a zvíře v nádherné žluté róbě.

Další filmy, kde se objevilo hned několik dokonalých šatů, jsou Pomáda a Pretty Woman. Tehdejší modely byly opravdu ženské a my je zkrátka milujeme!

Julia Roberts jako Vivian Ward ve filmu Pretty Women.
Julia Roberts jako Vivian Ward ve filmu Pretty Women.

Které šaty jsou podle nás nejikoničtější? Podívejte se do naší fotogalerie:

Autor: Markéta Luštincová