Victoria Beckham nebo Caitlyn Jenner: Svět zná ženy roku 2015 | Pro ženy | Blesk.cz

Victoria Beckham nebo Caitlyn Jenner: Svět zná ženy roku 2015

18. listopadu 2015 | 06:00

Magazín Glamour vyhlásil ženami roku bojovnice za mír, světovou návrhářku Victorii Beckham nebo přeoperovaného muže. Ocenění poukazuje na úspěchy žen v oblasti módy, politiky, sportu a dalších oblastech. Tyto ženy inspirují svět kolem sebe, a tak se staly vítězkami 25. vyhlášení Ženy roku Glamour 2015.

Americký časopis Glamour každoročně oslavuje úspěchy žen. Ocenění v různých oblastech udílí jak slavným osobnostem, tak i zdánlivě obyčejným ženám. Slavnostní vyhlášení se konalo 9. listopadu a jednalo se o jubilejní 25. ročník.

Herečka Reese Witherspoon (39) si odnesla cenu Hollywoodská hrdinka za založení produkční firmy, která natáčí filmy s ženami v hlavních rolích. Cena Módní síla skončila v rukou Victorie Beckham (41), která je nejen úspěšnou návrhářkou, ale i ambasadorkou dobré vůle OSN. Darovala miliony na charity.

Victoria na předávání cen se svým synem Brooklynem.
Victoria na předávání cen se svým synem Brooklynem.

Misty Copeland (33) obdržela cenu Skvělý výkon, jelikož se jako první Afroameričanka stala primabalerínou prestižní taneční soutěže a stala se také hlavní tanečnicí v American Ballet Theatre. Podnikatelkou roku byla vyhlášena Elizabeth Holmes (31), která ve svých devatenácti letech založila společnost na krevní testy Theranos. Výnos se od založení společnosti v roce 2003 vyšplhal na 4,5 miliardy dolarů.

Přívlastek Obhájce zdraví připsali prezidentce neziskové organizace pro plánované rodičovství Cecile Richards (58). Cenu Usmiřovatel dostala pětice žen, které hledaly mírové řešení po masakru v kostele v Charlestonu. Dnes Alana Simmons, Nadine Collier, Bethane Middleton-Brown, Felicia Sanders a Polly Sheppard učí lidi, jak udržet mír a jednotnost světa.

Hráčkami roku byly vyhlášeny fotbalistky národního týmu USA, které vyhrály mistrovství světa. Jejich výkony a to, jak dominovaly, jsou inspirativní pro sportovce po celém světě.

Bývalý olympionik Bruce Jenner, který se nechal přeoperovat na ženu a nechal se přejmenovat na Caitlyn Jenner (66), vyhrál cenu Transsexuální šampion. Snaží se bojovat proti sebevraždám, které vznikají z problémů s přijetím svého pohlaví. 

Autor: Veronika Decsyová, luh